Microsoft Surfacebook: komputer, którego nie naprawisz

Microsoft Surfacebook: komputer, którego nie naprawisz

Microsoft Surfacebook: komputer, którego nie naprawisz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.11.2015 08:39, aktualizacja: 04.11.2015 10:31

Microsoft Surfacebook to najnowszy laptop Microsoftu , który pojawił się dosyć nieoczekiwanie i został przyjęty nad wyraz dobrze - na tyle dobrze, że nie można zamówić go już przedpremierowo w sklepie Microsoftu. Ciekawe, czy po dzisiejszych informacjach ktoś zrezygnuje ze swojego zamówienia?

A jakie to informacje? Portal iFixit, który słynie z tego, że rozbiera praktycznie każdą nową zabawkę, dostał już Surfacebooka do testów. Jeśli chodzi o stopień "rozkręcalności", to Surfacebook jest w tej kwestii bardzo podobny do linii Surface Pro, czyli: "bez serwisu ani rusz". Jedyne, z czym teoretycznie można poradzić sobie samemu, to wymiana dysku SSD, o ile w ogóle uda nam się otworzyć komputer.

Oprócz dysku, większość komponentów zamocowana jest na stałe, a do tego zamontowana jest "pod spodem" płyty głównej, co oznacza, że oprócz otworzenia samego komputera, trzeba wyjąć jeszcze płytę - to dość skomplikowana czynność. W domowym zaciszu będzie to praktycznie niemożliwe.

To oczywiście nie jest żadna złośliwość ze strony Microsoftu. Najnowsze trendy wymagają od producentów jak najcieńszych urządzeń, których konstrukcje nie czynią ich tym samym przyjaznymi do naprawy we własnym zakresie. Poza tym, serwis Microsoftu cieszy się dość dobrą renomą, więc z naprawą Surfacebooka nie powinno być żadnego problemu. Oczywiście nie licząc tych kilku tygodni, które komputer spędzi z dala od właściciela.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szał na Windows 10 powoli mija

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)