MediaTel rozmawia o akwizycjach

MediaTel rozmawia o akwizycjach

MediaTel rozmawia o akwizycjach
Źródło zdjęć: © Mediatel
05.08.2008 18:28, aktualizacja: 06.08.2008 09:39

MediaTel prowadzi rozmowy o kolejnych akwizycjach w branży i chce m.in przejąć sieć punktów sprzedaży oraz ukraińskiego operatora telekomunikacyjnego. W sfinansowaniu tych planów może pomóc fundusz private equity.

_ Prowadzimy kilka rozmów o przejęciach. W przypadku rynku ukraińskiego mamy zdefiniowany jeden podmiot. Prowadzimy negocjacje o przejęciu operatora telekomunikacyjnego, który posiada własną infrastrukturę, klientów i usługi zbliżone do naszych, ale przychody mniejsze _ - powiedział Marcin Kubit, prezes MediaTela. Dodał, że jeśli rozmowy zakończą się sukcesem to przeprowadzenie transakcji może nastąpić do końca 2008 roku.

Prezes poinformował również, że spółka rozważa przejęcie sieci dystrybucji, ale nie podał więcej szczegółów. W sfinansowaniu tych planów może pomóc fundusz private equity

W drugim kwartale przychody spółki wzrosły o 265% do 35,4 mln zł, EBITDA wyniosła 3,58 mln zł wobec 0,5 mln zł straty rok wcześniej, a zysk netto wyniósł 2,06 mln zł wobec 0,7 mln zł straty przed rokiem. W pierwszym półroczu przychody grupy MediaTela zwiększyły się do 62,1 mln zł z 22,1 rok wcześniej, a zysk netto wyniósł do 2,07 mln zł z 1,04 mln zł straty przed rokiem.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)