Kodeks Etyki Internetu TP już wkrótce

Kodeks Etyki Internetu TP już wkrótce04.12.2008 20:02
Kodeks Etyki Internetu TP już wkrótce

Telekomunikacja Polska opracowuje Kodeks Etyki Internetu. Mają to być skuteczne procedury walki z nielegalnymi treściami takimi jak choćby pornografia dziecięca. Ponadto nowe przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo w Internecie.

Do współpracy nad nowym dokumentem Telekomunikacja Polska zaprosiła ponad 60 instytucji. Nowe przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników Sieci, opracować skuteczne sposoby zwalczania nielegalnych i nawołujących do nienawiści treści. Kodeks Etyki Internetu stanie się wspólną normą dla wszystkich organizacji zaangażowanych w jego opracowanie.

Zapowiedzią powstania Kodeksu Etyki Internetu była przeprowadzona we wrześniu 2008 r. kampania edukacyjna TP "Bezpieczne Media". Już wtedy polski operator skierował swoją uwagę na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas korzystania z Internetu. Dodatkowo w ramach działań TP powstał zespół informatyków, który monitoruje przepływ informacji w Sieci.

Telekomunikacja Polska nie jest jednak jedyną firmą prowadzącą działania edukacyjne. Innym przykładem może być projekt "Moja pierwsza komórka" organizowany przez CenterNet. Według zamysłu jego twórców, ma w prosty sposób uczyć dzieci prawidłowego i bezpiecznego korzystania z telefonu.

"Jesteśmy zdania, że na biznesie spoczywa poważny obowiązek odpowiedzialności społecznej" - mówi Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNet, firmy organizującej akcję.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)