Klawiatura odejdzie do lamusa

Klawiatura odejdzie do lamusa
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

02.09.2013 15:30, aktual.: 02.09.2013 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupka badaczy specjalizujących się w elektronice użytkowej zorganizowała spotkanie, na którym debatowała na temat przyszłości klawiatur. Zgadzają się oni w tym, że klawiatury zostaną wyparte z czasem przez ekrany dotykowe i systemy śledzenia oczu.

– _ Klawiatury w końcu staną się urządzeniem niszowym, na przykład dla programistów. Będą towarzyszyły stacjom roboczym, zazwyczaj bardzo wydajnym. Tam dalej będą niezbędne, ale niewielki procent użytkowników pracuje w ten sposób _ –. stwierdził Andy Wilson z Microsoftu.

– _ Klawiatura, tak jak rysik, nigdy nie zniknie całkowicie. Sprawdza się bowiem zbyt dobrze w pewnych konkretnych sytuacjach. Zgadzam się jednak z tym, że będzie ona coraz większą rzadkością na rynku _ –. dodał Bill Mark z instytutu SRI (Stanford Research Institute).

Przyznajemy, że jesteśmy sceptycznie nastawieni do tych, bądź co bądź, odważnych wniosków. Jednak żyjemy z pisania na klawiaturze, więc bardzo możliwe, że z tego powodu mamy nieobiektywne spojrzenie. Biorąc pod uwagę fakt, że w tej chwili niesamowitą popularnością cieszą się tablety, może faktycznie badacze mają rację?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)