Karty SD z dwustronną łącznością WiFi

Karty SD z dwustronną łącznością WiFi

Karty SD z dwustronną łącznością WiFi
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
06.09.2011 16:20, aktualizacja: 11.02.2020 14:18

Karty pamięci SD z wbudowanym wsparciem WiFi nie są czymś nowym. Nowe karty Toshiby pozwalają jednak na komunikację w obie strony.

Co to jest karta SD?

Karta SD to karta pamięci wykorzystująca standard wprowadzony w 1999 roku a opracowany przez firmy SanDisk, Panasonic i Toshiba. Pozwala na przechowywanie danych np. w telefonach, aparatach i innych urządzeniach przenośnych. Na rynku mamy do wyboru karty miniSD, microSD, SDIO, SDHC i SDXC.

Karty pamięci SD z WiFi od Toshiby

Od jakiegoś czasu na rynku można już dostać karty pamięci SD z łącznością WiFi, które pozwalają na przykład przesyłać zdjęcia czy filmy bezpośrednio z aparatów do internetowych serwisów, takich jak Facebook czy YouTube. Toshiba postanowiła jednak ulepszyć nieco tę technologię, planując na 201. rok wydanie nowych kart pamięci SD ze wsparciem dla WiFi w obie strony komunikacji - zarówno z, jak i do karty. Nowa karta o pojemności 8 GB została nazwana FlashAir i po zainstalowaniu w jakimkolwiek urządzeniu, pozwoli mu nie tylko na wysyłanie, ale także odbieranie danych za pomocą łączności WiFi.

Japoński producent twierdzi, że nowa karta FlashAir pobiera także mniej mocy niż standardowa karta SDHC, co pozwoli na wydłużenie czasu pracy na baterii urządzeniu, które będzie w ową kartę wyposażone.

Na europejskie półki sklepowe FlashAir ma trafić w marcu 201. roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: " Chrome szybszy niż jego użytkownicy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)