Trwa ładowanie...
d359slp

Karta wpłatnicza zastąpi terminale? Wynalazek wkrótce trafi na polski rynek

Karta wpłatnicza to innowacyjne rozwiązanie zaproponowane przez serwis Zrzutka.pl. Wynalazek sprawdzi się tam, gdzie klient nie ma gotówki, a sprzedawca terminala. Nowatorski sposób płatności przeszedł już testy i wkrótce trafi na polski rynek.
Share
Karta wpłatnicza wkrótce trafi na polski rynek
Karta wpłatnicza wkrótce trafi na polski rynekŹródło: Zrzutka.pl
d359slp

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu popularności płatności bezgotówkowych. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Bain & Company, w trakcie kilku miesięcy od jej wybuchu, aż 27 procent naszych rodaków zrezygnowało z gotówki lub ograniczyło tę formę płatności.

1/4 Polaków używa kart zbliżeniowych, debetowych, kredytowych oraz telefonów w celu zrealizowania transakcji częściej, niż miało to miejsce przed pandemią. W efekcie nasz kraj znalazł się na drugim miejscu w Europie, po Wielkiej Brytanii, pod względem dynamiki płatności zbliżeniowych.

Częstsze korzystanie z tego typu rozliczeń stało się poważnym problem dla niektórych ludzi i jednoosobowych firm, które nie posiadają terminala płatniczego. Wśród nich możemy wymienić m.in. hydraulików, serwisantów czy sprzedawców warzyw i owoców. Brak gotówki uniemożliwia też często przekazanie napiwku kelnerowi czy dostawcy pizzy, a także dołożenia swojej cegiełki do ulicznych zbiórek. - Według naszych szacunków, w ciągu kilku ostatnich miesięcy nie doszło do milionów takich transakcji - mówi Tomasz Chołast, współzałożyciel platformy Zrzutka.pl., cytowany przez serwis cyfrowarp.pl

d359slp

Zobacz: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy [Wideo]

Czytaj także: mBank ostrzega przed oszustami. "Nie wierz w szybki i łatwy zarobek"

Rewolucja na polskim rynku? Czas na kartę wpłatniczą

Serwis crowdfundingowy Zrzutka.pl opracował innowacyjną metodę, która może okazać się zbawiennym rozwiązaniem dla powyższych przypadków. Mowa o pierwszej na świecie karcie wpłatniczej, dzięki której problemem nie będzie już brak gotówki czy terminala.

d359slp

Jak poinformował Tomasz Chołast, testy unikatowej karty właśnie dobiegły końca. W związku z pozytywnymi wynikami, wynalazek wkrótce trafi na polski rynek. Według wstępnych zapowiedzi, karta ma być dostępna dla wszystkich zainteresowanych w pierwszym kwartale 2021 roku.

Karta wpłatnicza. Jak działa?

Osoby, które nie posiadają gotówki, a zamierzają uiścić opłatę za usługę lub przekazać komuś pieniądze, np. dać napiwek, datek na mszy czy wesprzeć uliczną kwestę, będą musiały zbliżyć swój telefon z włączonym NFC do karty wpłatniczej lub zeskanować z niej kod QR.

d359slp

Następnie nastąpi automatyczne przejście do transakcji. Wpłacający po wybraniu metody płatności (np. BLIK lub płatność błyskawiczna) zrealizuje przelew. Posiadasz karty wpłatnicznej będzie mógł w dowolnej chwili wypłacić otrzymane środki na swoje konto bankowe. Przelew zostanie zaksięgowany w ciągu kilku minut od jego zlecenia.

Jak informują pomysłodawcy, karta Zrzutka.pl znakomicie sprawdzi się również podczas rozliczeń w gronie znajomych.

Zobacz także: Transport z Wuhan dotarł do Polski. An-124 Rusłan wylądował na lotnisku w Pyrzowicach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d359slp

Podziel się opinią

Share
d359slp
d359slp
Więcej tematów