ycipk-29vqtl

Jenot zaklinował się w dziurze. Na pomoc ruszyli policjanci

W sobotę policjanci z Kozienic dostali nietypowe zgłoszenie. Tym razem zostali wezwani, aby pomóc jenotowi, który utknął w ogrodzeniu jednej z posesji. Zwierzę zostało uratowane z opresji i wypuszczone na wolność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jenot utknął w ogrodzeniu
Jenot utknął w ogrodzeniu (Twitter, Fot: KPW Radom)
ycipk-29vqtl

Zgłoszenie o zakleszczony jenocie wpłynęło do kozienickiej policji w sobotę rano. Właściciel posesji poinformował, że w jego ogrodzeniu utknął szop. Obawiał się, że przerażone zwierzę może go ugryźć, dlatego też, o pomoc w jego uwolnieniu poprosił policjantów.

Jenot w opałach

Przybyli na miejsce policjanci zastali zwierzaka, który zwisał psykiem w dół. Zaklinował się między przęsłami betonowego ogrodzenia. Okazało się, że nie jest to szop, a jenot. Funkcjonariusze szybko oswobodzili go i wypuści na wolność.

ycipk-29vqtl

Drapieżnik z Azji

Jenot to niewielki drapieżny ssak, należący do rodziny psowatych. Można go spotkać na terenie całej Polski, głównie w dużych lasach, w pobliżu zbiorników wodnych. Posiada puszyste futro o szarym zabarwieniu. Jego grzbiet zdobi czarna pręga.

Jenoty to gatunek obcy. Pochodzi z Azji. Do Europy sprowadzili go radzieccy myśliwi pod koniec lat 30. XX wieku. Zwierzęta bardzo szybko rozprzestrzeniło się na kontynencie i dotarło do Polski.

ycipk-29vqtl
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29vqtl

ycipk-29vqtl
ycipk-29vqtl