Trwa ładowanie...
d20kqvo

Jak się pozbyć przykrego zapachu z pralki?

Nieprzyjemne zapachy mogą pojawić się praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu. W kuchni zazwyczaj jest to śmietnik, w pokoju zabrudzony dywan, natomiast w łazience przykry "smrodek" kojarzymy zazwyczaj z koszem na brudy. Jednak w łazience znajduje się jeszcze jedno potencjalne źródło brzydkiego zapachu, a jest nim pralka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak się pozbyć przykrego zapachu z pralki?
(Fotolia, Fot: RioPatuca Images)
d20kqvo

Pralka to jest jedno z tych urządzeń, o której czystość powinniśmy dbać przynajmniej raz w miesiącu. Niestety upływający czas oraz codzienne użytkowanie powodują, że w różnych jej częściach zaczynają osadzać się zanieczyszczenia w postaci resztek proszku, płynu, a także brudu. To niestety powoduje powstanie grzybów oraz pleśni, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Wymiana pralki na nową nie musi być koniecznością, wystarczy tylko dokładnie ją wyczyścić.

_ Usuń przykry zapach z bębna _

Niekiedy powodem pojawienia się uporczywego smrodu może być wciągnięta do zbiornika pralki drobna garderoba w postaci skarpetki lub bielizny.

d20kqvo

Czasem powód powstania irytującej woni jest banalny. Wystarczy tylko pamiętać, aby po zakończeniu prania szybko wyciągnąć pranie, ponieważ zbyt długo pozostające we wnętrzu wilgotne rzeczy mogą zacząć pleśnieć, co może być przyczyną brzydkiego zapachu w pralce. Ponadto należy pozostawić otwarte drzwi aż do momentu wyschnięcia środka pralki.

 (fot. Fotolia / JackF)
((fot. Fotolia / JackF))

Niestety czasami zdarza się tak, że powyższe metody nie wystarczają do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z pralki. Skutecznym sposobem, aby pozbyć się smrodu, może być regularne uruchamianie (przynajmniej raz w miesiącu) programu czyszczenia. Jeśli nasz sprzęt nie posiada takiego trybu, możemy wlać dwa litry octu do pustego bębna, wsypać odkamieniacz do pralek albo dwa opakowania kwasku cytrynowego bądź też użyć pół kilograma sody oczyszczonej, ustawić najwyższą temperaturę i włączyć pranie. Po zakończeniu prania należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu drzwi gumy wokół otworu pralki.

_ Zadbaj o filtr oraz o podajnik na proszek _

d20kqvo

Od czasu do czasu powinniśmy również dokładnie wyczyścić filtr, który zazwyczaj znajduje się w dolnej części pralki. Poza tym wielu z nas nie pamięta, że po każdym praniu powinniśmy wyszorować zasobnik. W końcu gromadzą się w nim resztki proszku, kamień, co niestety z czasem może doprowadzić do rozwinięcia się grzyba. Jeśli nie będziemy regularnie czyścić tego miejsca, nagromadzony osad może całkowicie zablokować przepływ i doprowadzić do zalania łazienki.

d20kqvo

Podziel się opinią

Share
d20kqvo
d20kqvo
Więcej tematów