Internet Explorer 9 oficjalnie dostępny!

Internet Explorer 9 oficjalnie dostępny!
Źródło zdjęć: © Microsoft

15.03.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił dzisiaj dziewiątą wersję swojej przeglądarki internetowej. W chwili premiery, ponad 250 najpopularniejszych witryn na świecie oraz kilkanaście polskich serwisów zaoferowało swoje strony dostosowane do nowych standardów. Łącznie z serwisów tych korzysta ponad miliard użytkowników na całym świecie, w tym kilkanaście milionów w Polsce.

Internet Explorer 9 ma według Microsoftu zapewnić zupełnie nowy sposób surfowania po sieci. Najważniejsza ma być tutaj strona internetowa i treść, którą chcą przekazać nam jej autorzy. Dlatego, do absolutnego minimum zredukowano paski narzędzi, zakładki, paski funkcji oraz dodatkowe menu. Dzięki temu widać znacznie większy obszar stron.

Twórcy IE 9 wzięli pod uwagę rosnące możliwości dzisiejszych komputerów. Przeglądarka ma być odpowiedzią na najnowsze standardy internetowe, w tym język HTML5. IE9 wykorzystuje możliwości przetwarzania grafiki, korzystając z 90% mocy obliczeniowej komputera. Warto dodać, że Internet Explorer 9 jest pierwszą przeglądarką z pełną akceleracją sprzętową, dzięki czemu podczas przetwarzania grafiki wykorzystywany jest procesor graficzny (GPU), a odciążany jest główny procesor (CPU).

Obraz
© (fot. Microsoft)

Za szybkość działania IE9 odpowiadają nowe algorytmy obsługi języka Java Script i lepsze wykorzystanie możliwości akceleracji sprzętowej. Za szybsze surfowanie po sieci odpowiada także funkcjonalność przeglądarki, czego przykładem jest funkcja Przypinania Stron. Wystarczy przeciągnąć zakładkę ze stroną www na pasek zadań Windows 7 i pojawi się tam ikona serwisu. Po jej kliknięciu przenosimy się na tę stronę, tak jakby była zainstalowana na naszym komputerze.

Kilka cech, które odróżniają Internet Explorer 9 od pozostałych przeglądarek:
- Przyspieszane sprzętowo wyświetlanie tekstu, grafiki i plików wideo.
- Integracja z Windows 7 – przeciąganie stron, aby wyświetlały się obok siebie, listy szybkiego dostępu, przypinanie stron na pasku zadań, nakładające się ikony etc.
- One Box, czyli „magiczny pasek adresowy”. podpowiadający czego szukamy

Pobierz Internet Explorer 9

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)