IFA 2014: Nüvi Advanced 2014 - nowa linia nawigacji samochodowych Garmin

IFA 2014: Nüvi Advanced 2014 - nowa linia nawigacji samochodowych Garmin

IFA 2014: Nüvi Advanced 2014 - nowa linia nawigacji samochodowych Garmin
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.09.2014 15:11, aktualizacja: 05.09.2014 15:46

Kolejna wiadomość z targów IFA - Garmin zaprezentował nową serię urządzeń nüvi Advanced 2014. Nawigacje z premierowej linii wyposażone zostały w 5-, 6- i 7-calowe szklane, multidotykowe ekrany i zaawansowane funkcje nawigacyjne.

Seria Advanced 201. jest kompatybilna z aplikacją Foursquare, aby ułatwić użytkownikom odkrywanie nowych miejsc takich jak restauracje czy sklepy. Dodatkowo, nowa funkcja Bezpośredni Dostęp umożliwia odnajdywanie interesujących nas lokalizacji na terenie dużych kompleksów, takich jak centra handlowe czy lotniska. W trasie wspomagają kierowców zaawansowane funkcje dostępne wyłącznie w nawigacjach Garmin, takie jak Aktywny Asystent Pasa Ruchu, Realistyczny Widok Skrzyżowań, tryb Bird’s Eye i technologia Garmin Real DirectionsTM.
Wszystkie modele z serii Advanced posiadają fabrycznie zainstalowane mapy HERE i punkty POI. Wraz z urządzeniem dostarczana jest bezterminowa subskrypcja aktualizacji map i komunikatów drogowych.

Bezpośredni Dostęp to nowa funkcja umożliwiająca odnalezienie interesujących nas lokalizacji wewnątrz większych obiektów. Jest ona przydatna, kiedy poszukujemy restauracji albo konkretnego sklepu w ogromnym centrum handlowym lub usiłujemy odnaleźć parking lub punkt wynajmu samochodu na terenie lotniska. Dzięki niej, nawigacja poprowadzi nas do wejścia do obiektu, które znajduje się najbliżej poszukiwanego przez nas miejsca i wskaże jego możliwie najdokładniejszą lokalizację.

Dostępna wyłącznie w nawigacjach Garmin technologia Real Directions pozwala prowadzić kierowców do celu z wykorzystaniem najbardziej intuicyjnych wskazówek. Do wskazywania drogi wykorzystywane są charakterystyczne miejsca na trasie, takie jak obiekty, budynki, sygnalizacja świetlna czy znaki drogowe. Zamiast suchej informacji “skręć w lewo za 20. metrów” kierowca słyszy komunikat “skręć w lewo za kawiarnią Starbucks”, czy “skręć w prawo na najbliższych światłach”.
Aby kierowcy poczuli się pewniej za kierownicą, bez obawy, że przegapią zjazd z autostrady czy najbliższy skręt, nawigacje z serii Advanced zostały wyposażone w funkcję Aktywnego Asystenta Pasa Ruchu, która dostarcza przydatnych wskazówek głosowych uzupełnionych o wizualizację (kolorowe strzałki wskazujące pas ruchu, który należy zająć) pomocnych przy wyborze właściwego skrętu.

Z kolei funkcja Przed Tobą informuje o interesujących obiektach wzdłuż trasy, którą się poruszamy, takich jak restauracje, stacje benzynowe czy hotele. Oprócz wymienionych funkcji najnowsza linia nawigacji Garmin oferuje ostrzeżenia o limitach prędkości i alerty o strefach wokół szkół, a także tryb Bird’s Eye i Realistyczny Widok Skrzyżowań.

Wybrane modele z najnowszej serii obsługują funkcję nawigacji aktywowanej głosem oraz posiadają łączność Bluetooth, która umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Egzemplarze wyposażone w Bluetooth są kompatybilne z aplikacją Garmin Smartphone Link, pozwalającą użytkownikom nüvi korzystać z usług online, takich jak informacje o pogodzie czy obrazów z kamer drogowych. Modele z serii nüvi Advanced 201. będą dostępne w Polsce jesienią w sugerowanych cenach detalicznych: od 169 euro (modele 5-calowe) do 319 euro (modele 7-calowe).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)