IFA 2009: nawigator Garmina z dostępem do usług internetowych

IFA 2009: nawigator Garmina z dostępem do usług internetowych

IFA 2009: nawigator Garmina z dostępem do usług internetowych
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
04.09.2009 15:24, aktualizacja: 04.09.2009 15:45

Amerykański producent nawigatorów Garmin zademonstrował podczas targów IFA odbiornik GPS z modułem GSM/GPRS/EDGE. Model nüvi 1690 jest wyposażony w prepaidową kartę SIM, za pośrednictwem której użytkownik ma dostęp do różnego rodzaju usług internetowych. W skład pakietu usług określanych mianem nüLink! należą wiadomości pogodowe, dane na temat natężenia ruchu, cenniki stacji paliw, regionalne książki telefoniczne oraz lokalne wyszukiwanie Google'a. Adresy pochodzące z książki telefonicznej lub z lokalnego wyszukiwania można definiować jako cel podróży. "Komórkowe" możliwości nawigatora ograniczają się wyłącznie do usług nüLink! – przeglądanie Internetu czy sprawdzanie poczty elektronicznej jest niemożliwe.

Obraz
© Garmin nüvi 169. dzięki karcie SIM umożliwia dostęp do usług internetowych (fot. heise-online.pl)

Korzystanie z usług jest opcjonalne i kosztuje 8. euro rocznie, aczkolwiek pierwsze dwanaście miesięcy jest darmowe. Z usług nüLink! będzie można skorzystać w 15 krajach europejskich, między innymi w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech; przy czym nie wszystkie usługi będą świadczone w każdym z państw. Garmin nie chciał ujawnić, który operator będzie zapewniał łączność dla urządzeń nüvi 1690 na terenie Europy.

Model nüvi 169. ma trafić do sprzedaży w czwartym kwartale tego roku i kosztować 400 euro. Nawigator jest wyposażony w mapy 41 krajów europejskich, a ponadto dysponuje asystentem pasa ruchu oraz opracowaną przez Garmina funkcją ecoRoute, która pozwala wybrać optymalną trasę i w ten sposób zaoszczędzić paliwo. Za pośrednictwem interfejsu Bluetooth można podłączyć zestaw głośnomówiący.

Obraz
© Nawigator nüvi 1690 pokazuje prognozę pogody dla bieżącej lokalizacji (fot. heise-online.pl)

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)