Gwiazdy polskiego internetu w kampanii antysmogowej. Zobacz wideo i zgłoś swój projekt

Gwiazdy polskiego internetu w kampanii antysmogowej. Zobacz wideo i zgłoś swój projekt19.09.2016 08:48
Gwiazdy polskiego internetu w kampanii antysmogowej. Zobacz wideo i zgłoś swój projekt
Źródło zdjęć: © Smogathon

Bootcamp, którego uczestnicy próbują znaleźć technologiczne rozwiązanie problemu smogu, odbędzie się w dniach 26-28 listopada, w Krakowie. Do wygrania jest 100 tys. zł!

  1. września odbyła się konferencja technologiczna "Internet Beta", podczas której można było obejrzeć premierę filmu promującego ideę Smogathonu. Problem zanieczyszczenia powietrza jest bardzo poważny, jednak twórcy klipu postawili na lekką i przyjemną dla oka formę.

Od początku

Główny bohater filmiku wiedzie szczęśliwe i spokojne życie. Wszystko do momentu, w którym jego miasto zaczyna się wyludniać. To przełomowa chwila, w której wraz z przyjaciółmi wytacza wojnę smogowi. Ich broń to najnowsze technologie. Niestety młodym ludziom brakuje pieniędzy. Nie tracą jednak wiary, bowiem na ich drodze pojawiają się inwestorzy, gotowi wesprzeć ich finansowo. Teczkę z pieniędzmi ekipa ratowników świata dostanie pod krakowskim kinem "Kijów. Centrum".

288883897637611578
Źródło zdjęć: © Kadr z Smogathon Bootcamp trailer. (fot. Smogathon)

Teczka z pieniędzmi

To właśnie tam, 28 listopada 2016, będzie miała miejsce gala finałowa 2. edycji Smogathonu. Uczestnicy, których zadaniem będzie przedstawienie swoich pomysłów na walkę ze smogiem, mają szansę zgarnąć nagrodę główną w wysokości 100 tys. zł. Dlaczego [ Kraków ]( Ponieważ właśnie to miasto znalazło się w pierwszej trójce miast Unii Europejskiej o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu.

_ - Zainteresowanie płynie z różnych zakątków Polski, Europy i świata. Poziom pomysłów jest bardzo wysoki. Przyjrzymy się każdemu zgłoszeniu, niezależnie od jego technologicznego zaawansowania. Niekiedy te najprostsze są najlepsze _ - mówi Maciej Ryś, pomysłodawca Smogathonu. Pierwsze pomysły są bardzo ciekawe. To m.in. robociki pożerające smog, które można wsadzić do komina.

Gwiazdy z pierwszej półki

W filmie można zobaczyć gwiazdy polskiego internetu, w tym Piotra Wilama - szefa funduszu technologicznego Innovation Nest, Michała Sadowskiego - prezesa Brand24, Pawła Tkaczyka - cenionego blogera czy też Andrzeja Targosza - pomysłodawcę konferencji startupowej Bitspiration. * Zobacz wideo:*

W gronie ekspertów znajdą się m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, przedsiębiorcy, naukowcy i inwestorzy. W jury zasiadają m.in. Piotr Wilam, Jacek Danda, Marek Kapturkiewicz, Wojciech Burkot, Andrzej Targosz, Oleksandr Zakharchuk i Agnieszka Czypionka-Grzesiak.

_ ew _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)