WP

Google pozwala zadbać o to, co stanie się z kontem po śmierci

W ustawieniach Google możemy zaplanować, co ma się stać z kontem, gdy nas już nie będzie. Technologiczny gigant umożliwia przygotowanie coś na kształt cyfrowego testamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyfrowe testamenty powoli stają się normą
Cyfrowe testamenty powoli stają się normą (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
WP

W ustawieniach Google znajdziemy funkcję "Menedżer nieaktywnych kont". Dzięki niej użytkownicy mogą ustalić, co ma się stać z kontem w przypadku wypadku lub śmierci. Mówiąc wprost - to mały, cyfrowy testament związany z profilami Google'a.

Procedurę rozpoczynamy od ustalenia, kiedy Google ma uznać konto za nieaktywne. Najkrótszy termin to 3 miesiące, najdłuższy - 18 miesięcy. Nieaktywność w rozumieniu Google'a to czas, kiedy nie logujemy się, nie korzystamy z Gmaila czy nie meldujemy się na urządzeniach z Androidem.

Następnie Google pozwala wybrać, kogo w przypadku nieaktywności należy powiadomić i co serwis ma udostępnić. Ostatnią opcją jest decyzja, czy Google ma usunąć nieaktywne konto.

WP

Dla technologicznych gigantów śmierć użytkowników to niełatwy temat - bardzo łatwo urazić żyjących niefortunnymi sformułowaniami dotyczącymi zmarłego. Nic więc dziwnego, że firmy w ten sposób zabezpieczają się przed odejściem użytkowników. Niedawno Facebook wprowadził opcję dodawania do konta statusu "In memoriam". "In memoriam" sprawia, że wszystkie dotychczasowe aktywności użytkownika pozostają niezmienione, a na konto nikt nie może się zalogować, nawet jeśli zna hasło. Profil jest w specjalny sposób oznaczony i nigdy nie pojawi się w "sugerowanych znajomych". Nie da się także modyfikować jego zawartości.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP