Gogle dla zapominalskich

Gogle dla zapominalskich

Gogle dla zapominalskich
Źródło zdjęć: © slipperybrick.com
25.03.2008 14:57, aktualizacja: 26.03.2008 15:45

Telefony komórkowe, odtwarzacze MP3, piloty zdalnego sterowania mediami, klucze od mieszkania itp., których niedbale odłożonych nie jesteśmy w stanie szybko odnaleźć. Być może w niedalekiej przyszłości problem z naszą pamięcią i roztargnieniem pomoże rozwiązać wynalazek pomysłu Yasuo
Kuniyoshi’a

Przed wyjściem z domu do pracy czy szkoły jesteśmy pod presją czasu. Komu z nas nie zdarzyło się w pośpiechu szukać kluczyków od auta, które jak na złość gdzieś zapodziały się właśnie gdy jesteśmy już spóźnieni.

Podobnie jest z rzeczami codziennego użytku takimi, jak telefony komórkowe, odtwarzacze MP3, piloty zdalnego sterowania mediami, klucze od mieszkania itp., których niedbale odłożonych nie jesteśmy w stanie szybko odnaleźć. Być może w niedalekiej przyszłości problem z naszą pamięcią i roztargnieniem pomoże rozwiązać wynalazek pomysłu Yasuo Kuniyoshi’a o nazwie "Smart Goggle".

Urządzenie działa na zasadzie interakcji z otoczeniem. Gogle wyposażone są w kamerkę oraz miniaturowy wyświetlacz. Po nałożeniu okularów i podaniu przez użytkownika komendy z nazwą poszukiwanego przedmiotu następuje próba rozpoznania go w otoczeniu. Gdy urządzenie je zlokalizuje, nagrywa krótki filmik, który następnie prezentowany jest na wyświetlaczu.

Dzięki temu jesteśmy w stanie łatwo odnaleźć poszukiwaną przez nas rzecz. Jak na razie wynalazek wymaga dopracowania, gdyż zdecydowanie lepiej radzi sobie z odróżnieniem dużych przedmiotów takich jak gitara czy krzesło, niż np. jednorazowe baterie. Pomysł jest bardzo ciekawy, jednak do rozwiązania pozostaje jeszcze jeden problem. Mianowicie co pomoże zapominalskim jeśli zgubią owe magiczne gogle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)