Trwa ładowanie...
d2l34od

Facebook wprowadzi kolejne zmiany. Wciąż nie zobaczysz wszystkich postów

Od dawna wiadomo, że to Facebook wie lepiej, co chcemy czytać, co oglądać i z kim mieć kontakt. Ingerencja w nasze preferencje jest dość duża – serwis podsuwa nam pod nos te posty, które zdaniem portalu są dla nas potencjalnie atrakcyjne. Przez to nie mamy dostępu do wszystkiego, co udostępniają nasi znajomi. A to dopiero początek, bo Facebook zapowiada kolejne zmiany w swoim algorytmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook wprowadzi kolejne zmiany. Wciąż nie zobaczysz wszystkich postów
(chip.pl)
d2l34od

Facebook, na podstawie naszej aktywności, interakcji, czasu spędzanego na przeczytanie danego posta, sam decyduje o tym, czy kolejne publikowane przez naszych znajomych newsy będą dla nas interesujące. Z jednej strony nasza _ tablica _ jest mniej zaśmiecona i rzekomo widzimy tylko to, co mogłoby nas interesować, ale z drugiej –. jesteśmy pozbawieni pozostałych informacji, które jednak mogłyby okazać się dla nas ciekawe.

Pewnym wyjściem jest skorzystanie z opcji _ Aktualności > Najnowsze _, ale i tu nie mamy dostępu do pełnej zawartości _ feedu _. Z tym musimy się pogodzić. Nowości, które teraz zapowiada Facebook, bazują na dotychczasowych interakcjach użytkowników i ankiecie, jaka została przeprowadzona na dziesiątkach facebookowiczów. Analizując zebrane dane zdecydowano się na wprowadzenie kolejnych zmian. Od teraz jeszcze bardziej _ potencjalnie atrakcyjne _ posty będą wyświetlane na samym początku listy postów. Mimo zapewnień, że zmiany nie będą zauważalne, ale problem pojawia się w słowie _ interakcja _. Otóż, algorytm będzie brał pod uwagę to, co chętniej komentujemy, lajkujemy czy udostępniamy. Nie jest tajemnicą, że użytkownicy Facebooka dzielą się na różne grupy, które charakteryzują się zupełnie innym sposobem korzystania z serwisu. Są _ lajkożebraki _, którzy robią wszystko by być zauważonym, bombardują postami i liczą na dziesiątki polubieni i komentarzy, są osoby, które z FB korzystają sporadycznie i ich
interakcja często jest równa zeru, a także osoby, które regularnie przeczesują posty na Facebooku, ale nie wchodzą w żadne (lub niemal żadne) interakcje. Jak sobie z tym poradzi nowy algorytm?

Facebook przyznaje, że wraz ze zmianami można będzie zauważyć wzrosty lub spadki zasięgów postów w niektórych przypadkach. Jesteśmy ciekawi co sądzicie o sukcesywnie wprowadzanych kolejnych nowościach od Zuckerberga. Rzeczywiście ułatwiają, uatrakcyjniają korzystanie z serwisu czy raczej utrudniają? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.

d2l34od

_ SŁK-WP _

d2l34od

Podziel się opinią

Share
d2l34od
d2l34od
Więcej tematów