Trwa ładowanie...
dug5fq4

Egipt chce zbudować kolejną piramidę

Egipt od dłuższego już czasu targany jest różnego rodzaju kryzysami. Jednym z nich jest poważny kryzys na rynku mieszkaniowym. Wygląda jednak na to, że według tamtejszego ministerstwa mieszkalnictwa remedium na ten stan rzeczy jest budowa… kolejnej piramidy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egipt chce zbudować kolejną piramidę
(Courtesy of Ministry of Housing)
dug5fq4

W odróżnieniu od starożytnych piramid w Gizie, które wzniesiono z bloków wapienia i granitu, nowa piramida ma zostać z budowana ze stali, betonu i szkła. Będzie też wyższa od jednego z siedmiu cudów świata, bo centralny punkt kompleksu urbanistycznego The Zayed Crystal Spark, który ma powstać w zachodniej części Kairu, ma mieć 20. metrów wysokości. Według egipskiego ministerstwa mieszkalnictwa, które jest inicjatorem projektu, inwestycja, oprócz zapewnienia mieszkań, ma również pełnić funkcje „administracyjne, komercyjne i rozrywkowe”.

(fot. Courtesy of Ministry of Housing)

Szczegółowe informacje na temat nowej egipskiej piramidy mają zostać podane podczas konferencji, która odbędzie się w tym miesiącu. Choć budowa nowego najwyższego budynku w kraju na pewno przyczyni się do tego, że zarobią na niej niektórzy deweloperzy, raczej nie rozwiąże to problemów, z którymi zmagają się zwykli mieszkańcy Egiptu.

dug5fq4

Według The Middle East Institute 1. procent egipskich rodzin mieszka w jednopokojowych mieszkaniach, a według innych szacunków, aż 20 milionów osób mieszka w „nieformalnych” budynkach, czyli w domach, które powstały bez oglądania się na zezwolenia władz. Taka budowa jest podobno dużo tańsza. W tym samym czasie około 6 milionów mieszkań stoi pustych, ponieważ statystycznego Egipcjanina nie stać na kupno „oficjalnego” mieszkania. Tego typu problemów nie rozwiąże budowa nawet najpiękniejszej piramidy ze szkła i stali.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Sonda Dawn weszła na orbitę Ceres

dug5fq4

Podziel się opinią

Share

dug5fq4

dug5fq4
Więcej tematów