Trwa ładowanie...
d4l1l6t

DVB-T2 to kolejny wydatek dla Polaków. Czeka cię wymiana telewizora

Zmiana systemu nadawania telewizji została zaplanowana na 2022 rok. Większość z urządzeń, które posiadamy w domach, nie jest do niej dostosowana. Dlatego konieczna stanie się wymiana dekoderów lub telewizorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Część telewizorów trzeba będzie wymienić.
Część telewizorów trzeba będzie wymienić. (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
d4l1l6t

Nowy system nadawania telewizji ma ruszyć 30 czerwca 2022 r. System DVB-T2 zastąpi obecnie wykorzystywany DVB-T. Zmiana wiąże się z rozwojem sieci 5G. Obecne pasma częstotliwości, wykorzystywane do nadawania telewizji, czyli 700 MHz zostaną udostępnione dla 5G.

DVB-T2: Idzie nowe

Telewizja będzie nadawana na niższych częstotliwościach - 470-694 MHz. Zmiana będzie wymagała dostrojenia odbiorników telewizyjnych. Dzieje się to automatycznie po zaznaczeniu odpowiednich ustawień w menu telewizora. Wystarczy kilka kliknięć na pilocie.

d4l1l6t

DVB-T2: Kogo czeka wymiana telewizora

Większym problemem jest sam system DVB-T2. Nie każdy z telewizorów i dekoderów został wyposażony w funkcję odbioru sygnału w systemie DVB-T2/HEVC, nazywanym również H.265 lub MPEG-H część 2. Dlatego już teraz warto to zweryfikować, zwłaszcza jeśli ktoś w najbliższym czasie planuje zakup nowego sprzętu.

DVB-T2 pozwoli widzom odbierać więcej kanałów telewizyjnych. Widzowie mogą też liczyć na lepszą jakość obrazu i dźwięku.

d4l1l6t

Podziel się opinią

Share
d4l1l6t
d4l1l6t
Więcej tematów