DHL będzie dostarczać w Polsce przesyłki nowymi pojazdami. Nie, nie chodzi o drony

DHL będzie dostarczać w Polsce przesyłki nowymi pojazdami. Nie, nie chodzi o drony

DHL będzie dostarczać w Polsce przesyłki nowymi pojazdami. Nie, nie chodzi o drony
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
02.11.2019 14:31, aktualizacja: 08.11.2019 12:16

Już niedługo kurierzy DHL w Polsce będą mogli poruszać się nowymi pojazdami. Nie chodzi jeszcze o drony czy chociaż elektryczne auta. Firma kurierska stawia póki co na nietypowe rowery.

"Tak, tak... to jest Polska, i już niedługo zobaczycie te piękne maszyny na ulicach naszych polskich miast!" - poinformowano na profilu Wrocławscy Kurierzy Rowerowi.

Jak czytamy w opisie dystrybutora, na razie firma kurierska zamówiła kilka takich pojazdów. Są to rowery do przewozu towarów, o ładowności całkowitej do 180 kg. Skrzynie, w których kurierzy przewożą przesyłki, są całkowicie wodoodporne i antywłamaniowe.

Profil Wrocławscy Kurierzy Rowerowi wyjaśnia, że "takie rowery z powodzeniem wykorzystywane są do szybkiego dostarczania pilnych i małogabarytowych".

Chociaż przeznaczone są do transportu niedużych przesyłek i kopert, ładowność do 180 kg może niektórych zaniepokoić - jak wjechać pod górkę z takim obciążeniem?

Spokojnie: są wspomagane elektrycznie i posiadają "opcję wspomagania w prowadzeniu obciążonego roweru (np. przy wjeździe na rampę ładunkową)". Dodatkowo mogą się pochwalić systemem automatycznej zmiany biegów.

A co z deszczem, wywrotkami i generalnie trudami jazdy na rowerze? Oczywiście, czasem pada kurierom na głowę, ale praca ta wykonywana jest przez ludzi, dla których jazda na rowerze to pasja i przyjemność, nawet kiedy "leje na głowę". Nie jest ona prosta, ale wykonywana jest z wyboru i to jest jej największą zaletą. Nikt nie zmusi przyklejonego do siedzenia kierowcy "furgona", do zmiany swoich głęboko zakorzenionych nawyków.
Wrocławscy Kurierzy Rowerowi

Zapytaliśmy DHL, kiedy i gdzie kurierzy będą dostarczać przesyłki rowerami cargo. Odpowiedź zamieściliśmy w nowym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)