Desperacka aplikacja Microsoftu na Androida

Desperacka aplikacja Microsoftu na Androida
Źródło zdjęć: © chip.pl

23.11.2015 11:12, aktual.: 23.11.2015 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To nie jest oczywiście pierwsza aplikacja Microsoftu na system Android, bo zgodnie z najnowszą polityką amerykański gigant oferuje wiele swoich programów na wielu platformach, w tym na Androida i iOS. Ale ta wydaje się najbardziej desperacka.

Program nazywa się AppComparison i służy dokładnie do tego, co obiecuje nazwa: porównuje aplikacje, które dany użytkownik ma zainstalowane na swoim urządzeniu z systemem Android, a następnie informuje, które z nich dostępne są również na Windows 10 Mobile. A ponieważ (znaczna) część z nich raczej nie jest, aplikacja próbuje w takim wypadku zaprezentować inne programy, które mogą być używane zamiennie. Dodatkowo aplikacja reklamuje też po prostu najciekawsze programy dostępne w systemie Windows 10 Mobile, z których część – należy przyznać – prezentuje się naprawdę interesująco.

Trochę to wszystko nadgorliwe, począwszy od samego opisu aplikacji w sklepie Play: "Rozważasz może zmianę swojego urządzenia z systemem Android na Windows Phone"? Część (choć mniejsza) komentarzy użytkowników aplikacji jest bardzo pozytywna, np. "Mój następny telefon to będzie Lumia!". A więc skoro aplikacja działa i spełnia swoje zadanie, to czemu nie?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook wprowadzi opcje ułatwiające rozstanie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)