Co nowego w Android Market 1.6

Co nowego w Android Market 1.6
Źródło zdjęć: © Google

05.09.2009 03:33, aktual.: 07.09.2009 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google potwierdził, że w najnowszej wersji swojego mobilnego systemu operacyjnego - Android 1.6 - zmianie ulegnie prezentacja sklepu z aplikacjami mobilnymi - Android Market. Nowy wygląd zyska nie tylko sam sklep, ale poprawiona zostanie również jego funkcjonalność.

Wśród nowości znajdzie się kilka interesujących elementów, które pod względem użyteczności przybliżą sklep mobilny Google do App Store, prowadzonego przez Apple. Dotychczasowy czarny odcień menu sklepu zostanie zastąpiony żywymi kolorami. Wprowadzony zostanie również podział pozycji znajdujących się w ofercie na trzy grupy: aplikacje, gry oraz pobrane. Użytkownicy będą mieli również możliwość przeglądania najpopularniejszych programów w trzech kategoriach: najlepsze aplikacje płatne, bezpłatne oraz najnowsze.

Jednak największa nowość zagości już w menu każdej z aplikacji. Do tej pory osoba, która decydowała się na dany program, tak naprawdę kupowała kota w worku. Wszystko dlatego, że w informacji o każdej z aplikacji brak było najmniejszego chociażby zrzutu ekranu prezentującego jego wygląd czy możliwości. Teraz ma się to zmienić i programiści umieszczający swoje propozycje w Android Market 1.6 będą mogli dodawać również takie zrzuty ekranu.

Będzie to jedna z ważniejszych nowych funkcjonalności w mobilnym sklepie Google, gdyż według specjalistów to właśnie jej brak był główną przyczyną niezbyt dużej popularności _ Marketu _ wśród użytkowników telefonów z systemem Android na pokładzie.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu Google poinformował, że jeszcze w tym roku ukażą się dwie kolejne wersje systemu Google - _ Donut _ oraz _ Eclair _. Dokładne daty ich premiery nie zostały ujawnione, jednak można się spodziewać, że pierwsza z nich ukaże się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także