Chowali narkotyki w opakowaniu od PlayStation. Wpadli przez numer seryjny

Chowali narkotyki w opakowaniu od PlayStation. Wpadli przez numer seryjny
Źródło zdjęć: © WP.PL | Paweł Kozioł
Piotr Urbaniak

16.03.2019 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas akcji DEA w Detroit znaleziono fentanyl w ilościach odpowiednich do zabicia 5 mln ludzi – donosi "Zaufana Trzecia Strona”. Co ciekawe, handlarzy zdradziło opakowanie od konsoli PlayStation, które miało być elementem kamuflażu.

Pierwszy podejrzany został ujęty na parkingu sklepu sieci Walmart. Miał przy sobie 600 gram heroiny, które ukrył właśnie w opakowaniu od PlayStation. Korzystając z numeru seryjnego, służby szybko ustaliły, kto i gdzie aktywował urządzenie. To doprowadziło do wydania nakazu rewizji pod wskazanym adresem.

Znaleziono kolejnych trzech zamieszanych w proceder mężczyzn i ogromne ilości narkotyków. Łącznie agenci zarekwirowali ponad 26 kilogramów fentanylu i heroiny, a do tego pół miliona dolarów w gotówce, w foliowych paczkach po 50 tys.

Jest to trzeci pod względem wielkości skład fentanylu, jaki odkryto na terenie USA. Handlarzom grozi wieloletnia odsiadka.

Obraz
© Policja

W poprzedniej sprawie związanej z fentanylem i heroiną, kiedy w lipcu 2017 roku w Michigan znaleziono około 30 kilogramów tych substancji, padły wyroki 141 i 135 miesięcy pozbawienia wolności.

Najbardziej zabójczy narkotyk w USA

Fentanyl jest silnie działającym syntetycznym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Działa około 100 razy silniej niż morfina (0,1 mg fentanylu odpowiada pod względem działania przeciwbólowego w przybliżeniu 10 mg morfiny) – pisze Iryna Kosheva.

Narkomani stosują fentanyl jako dodatek do heroiny, zwiększający jej moc. Początkowo substancja daje mocny haj i poczucie euforii, ale później istotnie obniża ciśnienie. Mogą pojawić się też zaburzenia oddychania, nudności, wymioty czy osłabienie akcji serca. W skrajnych przypadkach człowiek umiera.

I nie są to przypadki szczególnie odosobnione, gdyż – jak wynika ze statystyk – w 2016 roku w samych Stanach Zjednoczonych fentanyl przedawkowano 16 tys. razy. Dorobił się tym samym niechlubnego miana najbardziej zabójczego narkotyku w USA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)