Trwa ładowanie...

Chiny. Pożar samolotu Airbus A330. Zobacz wideo nagrane przez świadków

Samolot Air China zapalił się tuż przed wejściem pasażerów na pokład. Wszystkie osoby udało się bezpiecznie ewakuować, a świadkom zdarzenia udało się zarejestrować to zdarzenie na wideo, które udostępniono w sieci.

Share
Chiny. Pożar samolotu Airbus A330. Zobacz wideo nagrane przez świadków
Źródło: Youtube.com
d2zvx12

Do niebezpiecznego wydarzenia doszło 27 sierpnia ok. 17:00. Airbus A330 linii Air China miał ruszyć z lotniska w Pekinie do Tokio. W czasie boardingu załoga zauważyła kłęby dymu unoszące się z maszyny, co udało się zarejestrować na filmie, który możecie obejrzeć poniżej.

Więcej nagrań pojawiło się także w mediach społecznościowych:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru samolotu doszło w ładowni. "Załoga szybko podjęła działania przeciwpożarowe i zorganizowała bezpieczną ewakuację wszystkich pasażerów" - podał w komunikacie przewoźnik. Przyczyna pożaru wciąż pozostaje nieznana.

d2zvx12

Całe szczęście obsługa linii lotniczych szybko zareagowała na zdarzenie. Niedawno doszło do tragedii, której nie udało się zapobiec. Samolot zderzył się samolot z helikopterem. Zginęło 7 osób, w tym dwoje dzieci. Warto jednak pamiętać także o pozytywnych historiach. Jedną z nich była sytuacja, kiedy pilot ocalił życie setki pasażerów, lądując awaryjnie na polu kukurydzy. Wideo z tego zdarzenia możecie zobaczyć tutaj.

d2zvx12

Podziel się opinią

Share
d2zvx12
d2zvx12
Więcej tematów