Bing wyszukuje posty Twittera

Bing wyszukuje posty Twittera
Źródło zdjęć: © IDG.pl

02.07.2009 16:00, aktual.: 03.07.2009 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft dodał do wyników wyszukiwania Bing wpisy z platformy mikroblogowej Twitter. Trzeba przyznać, że decyzja jest dość zaskakująca. Czy przełoży się na zainteresowanie użytkowników?

Jak na razie wyszukiwarka Microsoftu indeksuje kilka tysięcy wybranych z Twittera osób, głównie w oparciu o współczynnik "śledzących" oraz liczbę postów umieszczonych w serwisie. Informację o nowej możliwości Bing podał na swoim blogu Sean Suchter, główny menedżer Centrum Badań Technologicznych Microsoftu w Dolinie Krzemowej.

Microsoft nie planuje na razie całkowicie zintegrować swojej wyszukiwarki z Twitterem. Suchter podkreślił, że decyzja o indeksowaniu części wpisów z platformy jest pierwszą próbą przedstawienia nowości z Twittera większej liczbie internautów.

Większość silników, nawet jeśli wyświetla wyniki z Twittera, to prezentuje co najwyżej stronę z profilem poszukiwanej osoby oraz kilka opublikowanych przez nią postów. Bing natomiast prezentuje wskazany profil, najnowsze posty oraz wiadomości.

Nowa funkcjonalność Bing pojawiła się zaraz po tym, jak opublikowano wyniki analizy wskazującej, że Bing bardzo powoli, ale systematycznie zyskuje na popularności. Analitycy z centrum StatCounter zauważyli, że Bing w ostatnim miesiącu zyskała w Stanach Zjednoczonych jeden punkt procentowy udziału w rynku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)