Berry Linux, czyli LiveCD górą

Berry Linux, czyli LiveCD górą

24.04.2007 21:00, aktual.: 25.04.2007 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się wersja 0.80 dystrybucji Berry Linux. Jest to system wzorowany na Red Hat Linux i Knoppix w postaci LiveCD. Nowe wydanie to przede wszystkim zaktualizowane oprogramowanie.

Berry Linux to system z "rodziny" LiveCD, czyli systemów startujących bezpośrednio z płyty. Oczywiście, po uruchomieniu go, możliwa jest instalacja na dysk twardy. Ta dystrybucja cechuje się małymi rozmiarami ( 148 MB ) oraz wsparciem dla wielu urządzeń USB, SCSI oraz większości kart graficznych, muzycznych i sieciowych. Mała objętość systemu jest skutkiem użytego środowiska graficznego Fluxbox. Produkcja wspiera system ALSA, ACAPI i selinux oraz aplikacje współpracujące ze wszystkimi jądrami z serii 2.6.x.

Obraz
© Berry Linux i Beryl

Berry Linux może być wykorzystany jako system awaryjny bądź edukacyjny. W przeciwieństwie do większości tego typu dystrybucji, zestawienie aplikacji nie wskazuje na żadne specjalne przeznaczenie. Odnaleźć można w nim między innymi XMMS, Xine i OpenOffice. Ciekawe jest, iż znajdują się tam również narzędzia dotyczące języka japońskiego ( Whiz 0.54 ).

Wersja 0.80 to nowe wersje oprogramowania. Dodane zostały: AIGLX/X.Org 7.1, Beryl 0.2.0, OpenOffice 2.2 ( język angielski i japoński ), Xine 0.99.4 ( xine-lib 1.1.5 ), Firefox 1.5.0.11 ( angielski, japoński ), Sylpheed 2.3.1 ( angielki, japoński ), Whiz 0.54, Kimera 1.40 i Wine 0.9.32. Więcej informacji uzyskać można na stronie producenta - http://yui.mine.nu/berry/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)