ycipk-plxtz2

"Bądź sobą. Chyba, że jesteś chamem". Kontynuacja głośnej kampanii OLX

OLX Polska przygotowało serię spotów reklamowych, w których walczy z chamstwem i niewłaściwymi praktykami sprzedających i kupujących w internecie. Pierwsza reklama dotycząca komunikacji z szacunkiem szybko obiegła internet i spotkała się z pozytywnym odzewem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontynuacja głośnej kampanii OLX
Kontynuacja głośnej kampanii OLX (Materiały prasowe)
ycipk-plxtz2

Bez względu na to, kto jest po drugiej stronie ekranu, powinniśmy okazać mu szacunek - taki jest główny przekaz nowej kampanii OLX, która realizowana jest poprzez różne przykłady niewłaściwego zachowania zarówno kupujących, jak i sprzedających. Na końcu każdego filmu pada pytanie "A co by było gdyby?", które jest jednym z głównym haseł kampanii. Filmy w sposób satyryczny, ale bardzo trafny pokazują najczęstsze zachowania, z jakimi musimy się zmagać kupując w internecie.

Kampania społeczna OLX

Mimo tego, że kampania OLX ma charakter przede wszystkim poprawy wizerunku portalu, to również zwraca uwagę na ważne tematy społeczne. Niestety niewłaściwe zachowanie w internecie jest obecnie bardzo dużym problemem. Głównie dlatego, że wielu uważa, że (ponieważ nigdy prawdopodobnie nie spotkamy tej drugiej osoby na żywo) możemy pozwolić sobie na chamstwo czy nawet oszustwo. Już pierwszy film OLX podkreślał, że po drugiej stronie ekranu też jest człowiek i nawet jeśli go nie znamy to należy traktować go z szacunkiem.

ycipk-plxtz2

Zobacz także: TOP 10 najdziwniejszych aukcji Allegro

Kolejne spoty dotyczył uczciwej negocjacji cen oraz właściwego kontaktu ze sprzedającymi. Reklama w sposób przerysowany pokazuje sytuacje, z którymi wielu z nas mogło mieć do czynienia co potwierdzają liczne komentarze użytkowników. Filmy spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem, a wiele osób dodatkowo dzieli się nieprzyjemnymi historiami, jakie spotkały ich podczas sprzedawania lub kupowania na OLX. To pokazuje, jak ważna jest akcja, jaką przeprowadza portal.

ycipk-plxtz2

Najnowszy film skierowany jest do sprzedających, z którymi kontakt bywa utrudniony. OLX wskazuje, że szacunek należy się zarówno sprzedającym, jak i kupującym, którzy są zainteresowani naszą ofertą.

Najnowszy film został opublikowany wczoraj i skierowany jest do osób, które nie traktują poważnie tych, którzy oddają na OLX rzeczy za darmo. Pada hasło: "Chcesz odebrać coś za darmo? Nie żądaj więcej niż wypada, bo nigdy nie wiesz kto jest po drugiej". Chociaż filmy przedstawiają sytuacje w sposób przerysowany, to niestety z każdą z nich możemy spotkać się na OLX bardzo często. Warto więc nie tylko zapoznać się ze spotami, ale również może przemyśleć, czy nasze zachowanie w internecie jest właściwe.

ycipk-plxtz2
ycipk-plxtz2
ycipk-plxtz2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-plxtz2