Apple musi zrezygnować z Mighty Mouse

Apple musi zrezygnować z Mighty Mouse
Źródło zdjęć: © IDG.pl

08.10.2009 20:30, aktual.: 09.10.2009 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z decyzją Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych firma Apple będzie musiała zmienić nazwę swojej myszy komputerowej Mighty Mouse.

Obraz
© Po prawej najnowsza generacja myszki Mighty Mouse firmy Man & Machine (fot. IDG.pl)

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (The United States Patent and Trademark Office) przyznał prawa do używania nazwy Mighty Mouse firmie Man & Machine (zajmuje się przede wszystkim produkcją myszek i klawiatur dla branży medycznej). W związku z tym Apple będzie zmuszone do wymyślenia nowej nazwy dla swojego bezprzewodowego "gryzonia".

Apple zaprezentowało Mighty Mouse kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek przez firmę Men & Machine swojej myszki, która cechowała się odpornością na wodę oraz pozwalała na łatwą dezynfekcję obudowy. Do tej pory firma z Cupertino używała wspomnianej nazwy na licencji CBS (Columbia Broadcasting System), która nie obejmowała peryferiów komputerowych, lecz dotyczyła wyłącznie bohaterki kreskówek - Mighty Mouse.

Jeżeli Apple będzie miało problem z wymyśleniem nowej nazwy, być może powinno zastanowić się nad wcześniej wykorzystywanym przez bohaterkę kreskówek imieniem, które brzmiało Super Mouse...

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)