Android Marshmallow pojawia się na coraz większej liczbie urządzeń

Android Marshmallow pojawia się na coraz większej liczbie urządzeń

Android Marshmallow pojawia się na coraz większej liczbie urządzeń
Źródło zdjęć: © pixbay / mammela
06.05.2016 07:45, aktualizacja: 06.05.2016 11:02

W marcu, a więc po pięciu miesiącach od premiery, Android Marshmallow znajdował się zaledwie na 2,5 proc. androidowych urządzeń na rynku. Początek maja wygląda już znacznie lepiej, choć do zbicia z piedestału poprzedniej wersji - Lollipop - jeszcze daleka droga.

Najnowsze statystyki Androida pokazują, że idzie ku dobremu. Marshmallow znajduje się już na 7,5 proc. urządzeń z Androidem. Tym samym udało mu się przeskoczyć trzy najstarsze wersje systemu - Froyo, Gingerbread i Ice Cream Sandwitch. Niestety, jeśli weźmiemy pod uwagę szybkość zdobywania rynku w analogicznym pierwszym półroczu istnienia wersji Lollipop (9,7 proc.) okaże się, że Android 6.0 radzi sobie słabiej.

Kontrast będzie wyraźniejszy, gdy spojrzymy na popularność konkurencyjnego systemu. iOS 9 znalazł się na 11 proc. urządzeń w zaledwie dzień po premierze. Marshmallow tak naprawdę dopiero nieśmiało przebija się do świadomości użytkowników. Samsung, który dominuje na rynku smartfonów z Androidem przygotował wersję 6.0 na swoje topowe flagowce (Galaxy S6 i S6 Edge) dopiero w lutym. Jest zatem nadzieja, że w miarę pojawienia się nowych słuchawek z zaktualizowanym już systemem wyniki Androida Marshmallow do wakacji ulegną poprawie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sztuczna góra pomysłem na zmianę klimatu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)