Amerykańskie społeczeństwo chce być... szpiegowane!

Amerykańskie społeczeństwo chce być... szpiegowane!
Źródło zdjęć: © tvnewsbadge / flickr.com / CC

04.01.2016 10:08, aktual.: 04.01.2016 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według ankiety przeprowadzonej przez Associated Press oraz AP-NORC (NORC Center for Public Affairs Research) większość Amerykanów jest za podsłuchiwaniem przez władze bez nakazu.

Według ankiety przeprowadzonej przez Associated Press oraz AP-NORC (NORC Center for Public Affairs Research) większość Amerykanów jest... za podsłuchiwaniem przez władze bez nakazu.

Według ankiety 56 proc. Amerykanów popiera aktualne działania służb amerykańskich, a więc podsłuchiwanie obywateli bez nakazu sądowego, "dla ich bezpieczeństwa". Tylko 28 proc. zdecydowanie opowiedziało się przeciwko takiej działalności.

Co ciekawe, zarówno Republikanie (67 proc.) jak i Demokraci (55 proc.) popierają inwigilacje obywateli. 40 proc. osób o braku sprecyzowanych poglądów politycznych popiera tego typu podsłuchy. Jakby tego było mało, co trzeci Amerykanin w wieku niższym niż 30 lat deklaruje swoje poparcie.

Może to mieć związek z coraz większymi obawami przed terrorystami. Według tej samej ankiety, 60 proc. Amerykanów poważnie obawia się że ich rodzina może stać się ofiarami zamachu (dwa lata temu 30 proc.). 82 proc. uważa, że Święta Bożego Narodzenia nie powinny być zakazane, tak jak praktykowanie religii chrześcijańskiej. Za wolnością wyznania dla Muzułmanów opowiedziało się tylko 61 proc. ankietowanych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Babypod...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)