Allegro będzie sprzedane? Znamy cenę i powód tej decyzji

Strona głównaAllegro będzie sprzedane? Znamy cenę i powód tej decyzji
13.06.2016 09:00
Allegro będzie sprzedane? Znamy cenę i powód tej decyzji
Źródło zdjęć: © Allegro

Serwis Bloomberg poinformował, że południowoafrykański koncern Naspers (obecny właściciel największego polskiego portalu aukcyjnego Allegro) nosi się z zamiarem jego sprzedaży.

Powodem ma być - według Bloomberga - niezadowalające tempo rozwoju Allegro. Największy polski portal aukcyjny przynosi zyski, ale nie aż tak duże, jakich oczekiwano.

Inne portale należące do Grupy Allegro zostały już jakiś czas temu przeniesione do odrębnej spółki, a część z nich - na przykład _ Bankier.pl _ czy _ Wykop.pl _ - już sprzedano. Tym razem chodzi jednak o "perłę w koronie", która nadała całej grupie nazwę i wokół której zorganizowanych było wiele innych serwisów pomocniczych.

Jak twierdzi Bloomberg, znaleźli się już chętni na zakup Allegro. Są to przedsiębiorstwa z branży technologicznej, w tym podobno także podmioty pochodzące z Chin. Czyżby w ten sposób za jednym zamachem polski rynek zdobyć miał chiński potentat w handlu aukcyjnym - serwis _ Alibaba _? Tego oficjalnie nie wiadomo, natomiast znana jest cena, jaką za Allegro uzyskać chciałby Naspers. 3 miliardy dolarów to podobno dość atrakcyjna stawka, a równocześnie - z uwzględnieniem inflacji - o około miliard więcej od kwoty, jaką w 2008 roku wyłożyli na stół obecni właściciele portalu.

Koncern Naspers nie skomentował oficjalnie tych doniesień, powołując się na obowiązujące w firmie zasady.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook zmusi nas do korzystania z kolejnej aplikacji?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)