Sklep podrobiony, ale filozofia działania ta sama

Sklep podrobiony, ale filozofia działania ta sama
Źródło zdjęć: © WP

25.07.2011 15:10, aktual.: 25.07.2011 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Historii podrobionego w Chinach sklepu Apple ciąg dalszy. Tym razem okazało się, że jeden z pracowników dobrze wiedział że sklep w którym pracuje nie jest autoryzowany, jednak nie to było najważniejsze. Najważniejszym było to, że klienci są zadowoleni z jego usług. Ale po kolei.

The Wall Street Journal postanowił zgłębić historię podrobionego sklepu Apple i skontaktować się z jego właścicielem. Nie udało się. W zamian za to na rozmowę dał się namówić jeden z pracowników sklepu. Co powiedział dziennikarzowi prowadzącemu miniśledztwo?

Obraz
© (fot. Telepolis)

Według niego "nie ma znaczenia czy sklep jest prawdziwy, czy też nie. Najważniejsze, że sprzedaje oryginalne produkty Apple po takich samych cenach jak w prawdziwym sklepie, a klienci nie wracają do punktu sprzedaży z reklamacjami". Powstaje zatem pytanie skąd w nieautoryzowanych sklepach znalazły się oryginalne produkty Apple?

Według WSJ, część z nich ma pochodzić z detalicznych punktów sprzedaży Apple, dla odmiany tych oryginalnych. Pozostałe produkty mają być z kolei nabywane poza granicami Chin, przemycane na ich teren i nielegalne wprowadzane do obiegu. Z którego źródła pochodzą te z pierwszego odkrytego nielegalnego sklepu? Nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że idea jego działania była i wciąż zbliżona jest do tej, którą kieruje się Apple. Zadowolenie klienta stawiane jest bowiem na pierwszym miejscu zarówno w materiałach szkoleniowych z Cupertino, jak i w chińskim Kunming.

Jak na całą sytuację zareagował Apple? Tradycyjnie dla siebie, czyli odmówił komentarza w tej sprawie.

Wiadomość z ostatniej chwili: władze chińskie zareagowały na zaistniałą sytuację i wydały nakaz zamknięcia sklepu w mieście Kunming.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)