Znamy cenę Qualcomm Toq. Będzie drogo

Znamy cenę Qualcomm Toq. Będzie drogo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.11.2013 10:33, aktual.: 10.12.2013 08:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Qualcomm poinformował, że zegarek Toq, który jest dość niespodziewaną nowością w portfolio produktów producenta znanego głównie z procesorów, dostępny będzie od 2 grudnia. Gadżet nie będzie sprzedawany przez żadnych dystrybutorów, ale tylko bezpośrednio w sklepie producenta. Cena nowości to 349,99 USD (ponad 1000 zł).

Zegarek Qualcomm Toq zobaczyliśmy po raz pierwszy na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Już wtedy producent zapowiadał, że gadżet to bardziej platforma demonstracyjna, niż sygnał, że Qualcomm zamierza na tym polu konkurować z producentami takimi jak Samsung czy Sony. Wysoka cena jest więc zgodna z początkowymi zapowiedziami, które mówiły o ograniczonej liczbie sztuk zegarka Toq.

Największą zaletą Qualcomm Toq jest nowa technologia wyświetlacza - Mirasol. Jej nowatorskość polega na wykorzystaniu światła otoczenia do podświetlania ekranu. Dzięki temu ekran zegarka oferuje lepszą widoczność w pełnym słońcu i zapewnia do kilku dni pracy na jednym ładowaniu. Mówiąc o ładowaniu gadżetu, nie można zapomnieć, że przebiega ono bezprzewodowo. Qualcomm Toq łączy się za pośrednictwem Bluetooth ze smartfonem oraz zestawem głośnomówiącym, co pozwala mu pełnić rolę dodatkowego ekranu telefonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)