Trwa ładowanie...
dqp21xg

Zamrożony kał i francuskie pocałunki. Przyznano Ig Noble

Ig Nobel to humorystyczny odpowiednik nagrody Nobla przyznawany pracom naukowym, które "najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia". W tym roku uhonorowane zostały badania m.in. na temat... zastosowania zamrożonych odchodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz się więcej całować? Przeprowadź się do biedniejszej okolicy... przynajmniej tak mówią badania uhonorowane Ig Noblem.
Chcesz się więcej całować? Przeprowadź się do biedniejszej okolicy... przynajmniej tak mówią badania uhonorowane Ig Noblem. (Getty Images/Westend61, Fot: Westend61)
dqp21xg

Jeden z laureatów nagrody, Metin Eren, antropolog z Kent State University w Ohio, wykonał nóż z własnych zamrożonych odchodów. Następnie próbował pociąć nim kawałek zwierzęcej skóry. Misja, która miała na celu sprawdzić wiarygodność treści etnograficznej literatury, zakończyła się niepowodzeniem.

– To uznanie to zaszczyt. Śledziłem nagrody Ig przez całe moje dotychczasowe życie. Moje marzenie się spełniło, naprawdę – skomentował przyznaniu mu Nobla.

Czytaj też: Jadowita kobra, psia kupa i walka o kolana. Najdziwniejsze przyczyny awaryjnych lądowań samolotów

dqp21xg

Dziwny symbol na Marsie. Internet zalały teorie spiskowe

10 bilionów dolarów nagrody. Ale jest pewien szczegół

Podczas ceremonii, która odbyła się online, a nie jak zazwyczaj na Uniwersytecie Harvarda, wręczono 10 nagród za osiągnięcia w dziedzinie fizyki, pokoju, psychologii, ekonomii, medycyny i innych. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali… papierową kostkę i 10 bilionowy banknot dolara zimbabweńskiego.

dqp21xg

Inne interesujące badania uhonorowane główną nagrodą obejmowały m.in. analizę przyjmowania różnych kształtów przez dżdżownice podczas wibracji o wysokiej częstotliwości i badanie, które wykazało, że francuskie pocałunki są bardziej powszechne u par żyjących na obszarach, na których występuje większa nierówność dochodowa.

Czytaj też: Ranking najgłupszych teorii spiskowych z polskiego Facebooka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqp21xg

Podziel się opinią

Share
dqp21xg
dqp21xg
Więcej tematów