Wydrukuj sobie Gameboya z drukarki 3D

Wydrukuj sobie Gameboya z drukarki 3D

Wydrukuj sobie Gameboya z drukarki 3D
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.03.2016 15:43, aktualizacja: 22.03.2016 17:34

Nastoletni, duński entuzjasta druku 3D, Rasmus Hauschild, skonstruował niesamowicie fajną, malutką wersję klasycznej konsoli przenośnej. Dzięki Raspberry Pi Zero i emulatorowi może ona odpalać setki starych gier.

Gameboy NANO zajmuje dokładnie tyle miejsca ile sam ekran w Gameboyu Advance. Niech Was jednak nie zmylą jego niewielkie rozmiary - ta maszyna wyposażona w Raspberry Pi Zero i Emulationstation jest w stanie odpalać nie tylko klasyki z przenośnych konsoli Nintendo, ale także z Atari, Dreamcasta i PlayStation One. Oprócz 1,4-calowego ekranu OLED znajdziemy tu także miejsce na 32-gigabajtową kartę SD, baterię o pojemności 120. mAh, oraz złącze HDMI, dzięki któremu urządzenie podłączymy do telewizora. To drugie rozwiązanie będzie przydatne w momencie, gdy zapragniecie usłyszeć muzykę z gry, ponieważ sama konsolka nie posiada wbudowanego głośniczka.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Obudowa oraz przyciski zostały wykonane na drukarce 3. i każdy kto posiada takie urządzenie może wydrukować sobie własnego Gameboya NANO. Całość mierzy zaledwie 69x48x27 mm i jest jednym z najcieńszych urządzeń bazujących na Raspberry Pi Zero. Koszt wszystkich elementów konsolki to około 140 dolarów. Hauschild sprzedaje gotową wersję urządzenia za 250 dolarów.

ag

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 mobile - złamana obietnica Microsoftu?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)