WWDC: Apple nie zapomina o Watch OS. Spore zmiany - nareszcie porządny zegarek

Strona głównaWWDC: Apple nie zapomina o Watch OS. Spore zmiany - nareszcie porządny zegarek
09.06.2015 14:41
WWDC: Apple nie zapomina o Watch OS. Spore zmiany - nareszcie porządny zegarek
Źródło zdjęć: © chip.pl

Watch OS w wersji 2.0 trafił wczoraj do rąk developerów. Użytkownicy najbardziej ucieszą się z natywnych aplikacji, które nie będą już wymagały komunikacji ze smartfonem. Ale to nie wszystko, co przyszykował gigant z Cupertino.

Wraz z aktualizacją watchOS użytkownicy zyskają możliwość odpalania aplikacji firm trzecich bezpośrednio na Apple Watch. Do tej pory działały one na iPhonie, a na smartwatchu widoczny był tylko odpowiednio przygotowany interfejs. Takie rozwiązanie uniezależnia zegarek - w końcu będzie można go używać poza zasięgiem Bluetooth. Smartwatch połączy się także bezpośrednio z siecią WiFi.

Możemy się także spodziewać, że nowe aplikacje zewnętrznych developerów zyskają większą funkcjonalność, gdyż producenci otrzymają dostęp do czujników Apple Watcha takich jak mikrofon, pulsometr czy głośnik oraz do API Healt Kit.

Zmianom ulegnie także interfejs zegarka. Z nowym Watch OS będziemy mogli ustawić na tarczy jakiekolwiek zdjęcie z naszych archiwów lub krótkie, zapętlone wideo z zasobów Apple'a. W zależności od naszych potrzeb będziemy mogli dodać też na tarczę widgety wykonane przez zewnętrznych developerów, które wyświetlą nam przydatne informacje.

Zabieganym użytkownikom przyda się funkcja Time Travel, która przy pomocy koronki zegarka umożliwi przewinięcie czasu do wybranej godziny i podejrzenie związanych z tym aktywności np. rozkładu lotów, pogody, stanu naładowania baterii.

Lista znajomych nie będzie już ograniczona do 12 kontaktów. Pojawi się możliwość łączenia ich w grupy oraz bezpośredniego dodawania nowych kontaktów na zegarku.

Naprawiono także rażące zaniedbanie w aktualnej wersji systemu - dodano możliwość bezpośredniego odpowiadania na wiadomości oraz prowadzenia połączeń FaceTime Audio.

Apple Watch położony bokiem na stoliku nocnym zamieni się w budzik, który wyłączymy koronką. Aplikacja Fitness uruchomi się także bezpośrednio, gdy użyjemy komendy głosowej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sony wpechnie ci swoje usługi na siłę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)