Trwa ładowanie...
dzb8pku
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wrocławski dostawca internetu ukarany przez UOKiK

Odmawianie konsumentom prawa do rekompensaty za szkody wynikające z nie wywiązania się z umowy o świadczenie usługi dostępu do Internetu - to jedna z niedozwolonych praktyk stosowanych przez wrocławski Elektrosat. Prezes UOKiK nałożyła na przedsiębiorcę karę w wysokości ponad 6,5 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławski dostawca internetu ukarany przez UOKiK
(Materiały prasowe)
dzb8pku

Wątpliwości Prezes Urzędu wzbudziła treść wzorców umownych określających warunki świadczenia konsumentom usługi dostępu do Internetu. Znalazło się tam m.in. niedozwolone postanowienie, tożsame z postanowieniami wpisanymi do rejestru klauzul niedozwolonych, wyłączające z góry odpowiedzialność przedsiębiorcy za praktycznie wszystkie szkody wynikłe z niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Dotyczyło to zarówno szkód powstałych niezależnie od operatora, jak i w związku jego działaniami (np. konserwacja urządzeń nadawczych). Tymczasem zgodnie z prawem, przedsiębiorca zawsze odpowiada za nie wywiązywanie się z umowy, do którego doszło z jego winy.

Prezes UOKiK nakazała przedsiębiorcy zaniechania stosowania niedozwolonej praktyki i nałożyła karę pieniężna w wysokości 6 51. zł. Decyzja nie jest ostateczna, przedsiębiorca może odwołać się do sądu.

Bezpieczne korzystanie z internetu

dzb8pku

Podziel się opinią

Share

dzb8pku

dzb8pku
Więcej tematów