Trwa ładowanie...
d2l34od

WhatsApp rośnie w siłę. Rekordowe statystyki komunikatora

Z należącej do Facebooka mobilnej aplikacji komunikacyjnej korzysta już miesięcznie 1 mld użytkowników - poinformował amerykański koncern. To lepszy wynik od tego osiągniętego przez Messengera Facebooka, z którego miesięcznie korzysta 800 mln użytkowników. WhatsApp jest także jednym z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WhatsApp rośnie w siłę. Rekordowe statystyki komunikatora
(Álvaro Ibáñez / CC)
d2l34od

Koncern wylicza, że za pośrednictwem WhatsApp dziennie wysyłanych jest 42 mld wiadomości, a także 250 mln materiałów wideo. Jednak analitycy zwracają uwagę, że mimo bardzo dużej popularności aplikacja nadal nie przebija się na niektórych rynkach azjatyckich. W Chinach największym zainteresowaniem cieszy się WeChat, z którego korzysta 50. mln użytkowników. W Japonii liderem jest Line, a w Korei Południowej Kakao - wylicza analityk rynku mobilnego Jack Kent.

Kent tłumaczy jednak, że mimo azjatyckich niepowodzeń należy uznać WhatsApp za najbardziej popularny komunikator na świecie.

- Częścią tego (sukcesu - przyp. red.) jest jego całkowite nastawienie na komunikację - zapewnienie taniej możliwości rozmowy - podkreślał analityk zwracając uwagę, że konkurencyjne programy oferują wiele różnych funkcji, przez co spada jakość samych funkcji komunikacyjnych. Facebook kupił WhatsApp w 2014 roku za 19 mld dolarów.

d2l34od

Podziel się opinią

Share
d2l34od
d2l34od
Więcej tematów