Weź udział w misji Apollo 11 - na stronie internetowej

Weź udział w misji Apollo 11 - na stronie internetowej

Weź udział w misji Apollo 11 - na stronie internetowej
14.07.2009 14:30, aktualizacja: 15.07.2009 09:31

Muzeum i Biblioteka Prezydencka im. John F. Kennedy uruchomi interaktywną stronę internetową wechoosethemoon.org, dzięki której internauci będą mogli prześledzić cały przebieg misji Apollo 11 wraz lądowaniem na księżycu. Start serwisu nastąpi 16 lipca, o godzinie 9:32 czasu lokalnego ( około 15.30 w Polsce ), dokładnie 40 lat po wydarzeniach z 1969 roku.

Muzeum i Biblioteka Prezydencka im. John F. Kennedy uruchomi interaktywną stronę internetową wechoosethemoon.org, dzięki której internauci będą mogli prześledzić cały przebieg misji Apollo 11 wraz lądowaniem na księżycu. Start serwisu nastąpi 16 lipca, o godzinie 9:32 czasu lokalnego (około 15.30 w Polsce), dokładnie 40 lat po wydarzeniach z 1969 roku.

Jak powiedział Tom Putnam, dyrektor muzeum i biblioteki, strona umożliwi wszystkim chętnym pośrednie uczestniczenie w misji, która była jednym z najważniejszych osiągnięć ludzkości.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Internauci będą mieli dostęp do archiwalnych zdjęć, nagrań audio oraz wideo, które będą ukazywały się na stronie w chronologicznej kolejności odpowiadającej faktycznemu przebiegowi misji. Wszystkie materiały będą opatrzone dokładnymi komentarzami.

Misja Apollo 1. była pierwszą w historii, podczas której człowiekowi udało się postawić nogę na innej planecie. W skład załogi weszli Neil Amstrong, Buzz Aldrin oraz Michael Collins. Statek kosmiczny z astronautami wystartował 16 lipca 1969 i dotarł na księżyc po czterech dniach lotu.

Wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie wechoosethemoon.org - http://wechoosethemoon.org/. Dzięki temu będą na bieżąco informowani o kolejnych aktualizacjach serwisu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)