Warner Bros postawi na Blu-ray?

Warner Bros postawi na Blu‑ray?

11.12.2007 14:00

Koncern filmowy Warner Bros zamierza zrezygnować z wydawania swoich filmów w dwóch formatach HD ( Blu-ray oraz HD DVD ) - wynika z nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez dziennikarzy magazynu Business Week. Zamiast tego firma zamierza ponoć skupić się wspieraniu opracowanego przez Sony standardu Blu-ray.

Oficjalne oświadczenie Warnera w tej sprawie zostanie przedstawione najprawdopodobniej na styczniowych targach Consumer Electronis Show ( CES ) w Las Vegas. Na razie jednak koncern nie komentuje tych doniesień.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że firmy skupione w organizacji BDA ( Blu-ray Disc Association ) przekonują władze Warnera do zrezygnowania z wydawania filmów na HD DVD i skupieniu się na poszerzaniu oferty na krążkach Blu-Ray. Warner jest ostatnim dużym koncernem filmowym, który oferuje filmy w dwóch formatach HD - kilka miesięcy temu z podobnego modelu dystrybucji zrezygnowała firma Paramount ( która teraz wspiera jedynie HD DVD oraz DVD ). Gdyby BDA udało się przekonać go do wyłącznego wspierania Blu-ray, format ten przejąłby większość amerykańskiego rynku ( 70% wydawanych w USA filmów na płytach HD stanowiłyby wtedy produkcje na Blu-ray ).

Wiadomo jednak, że Warner kuszony jest także przez firmy wspierające standard HD DVD ( czyli przede wszystkim Toshibę ) - gdyby koncern opowiedział się po tej stronie, na rynku zapanowałaby względna równowaga ( do sklepów trafiałoby mniej więcej tyle samo nowych filmów na HD DVD i Blu-ray ). Nieoficjalnie wiadomo jednak, że na razie Warner skłania się raczej ku propozycji BDA...

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)