W samolocie Ryanair porozmawiasz przez komórkę

W samolocie Ryanair porozmawiasz przez komórkę
Źródło zdjęć: © Ryanair

27.09.2008 12:30, aktual.: 29.09.2008 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

10 samolotów we flocie tanich linii lotniczych Ryanair zostało wyposażonych w system umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych z pokładu w trakcie lotu. Usługa ma zostać w pełni wdrożona w przeciągu kilku tygodni.

Ryanair zapowiada, że docelowo technologia znajdzie się we wszystkich maszynach tego przedsiębiorstwa. Nadal jednak będzie obowiązywał wymóg wyłączania telefonów komórkowych w trakcie startu i lądowania. Po osiągnięciu wysokości przelotowej aparaty będzie jednak można włączyć i używać ich. Opłaty za połączenie mają być zbliżone do kosztów rozmów w roamingu oferowanych obecnie przez operatorów telekomunikacyjnych (tego zdania jest przynajmniej Howard Millar, wicedyrektor zarządzający linii - uważa on także, że pasażerowie będą chętniej wysyłać SMS-y niż dzwonić).

Ryanair jest jedną z pierwszych linii lotniczych, które zdecydowały się na taki krok, po tym jak Komisja Europejska zezwoliła na korzystanie z komórek podczas lotu. Użycie tego typu urządzeń w samolotach przez długi czas było zabronione z uwagi na możliwe zakłócenie pokładowych systemów komunikacyjnych. W kwietniu br. KE zaprezentowała dokument zawierający warunki techniczne i prawne, które powinny obowiązywać przy wprowadzeniu w życie takich rozwiązań.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)