Uncharted 4: Kres Złodzieja. Najnowsza produkcja na PS4 jest zachwycająca

Strona głównaUncharted 4: Kres Złodzieja. Najnowsza produkcja na PS4 jest zachwycająca
16.04.2016 20:00
Uncharted 4: Kres Złodzieja. Najnowsza produkcja na PS4 jest zachwycająca
Źródło zdjęć: © Uncharted 4

Jeżeli nie słyszeliście dotąd o Uncharted - mówiąc krótko - jest to przygodowa gra akcji, rodzaj kinowego hitu, którym możecie pokierować. Sama seria istnieje na rynku już od około 10 lat. Patrząc na jej początki, opowiada o losach Nathana Drake'a który poszukuje grobowca legendarnego pirata - sir Francisa Drake'a - i tu zaczyna się cała przygoda. Nathan może być jego potomkiem, co nakręca spiralę tajemnicy.

Jeżeli nie słyszeliście dotąd o Uncharted - mówiąc krótko - jest to przygodowa gra akcji, rodzaj kinowego hitu, którym możecie pokierować. Sama seria istnieje na rynku już od około 10 lat. Patrząc na jej początki, opowiada o losach Nathana Drake'a, który poszukuje grobowca legendarnego pirata - sir Francisa Drake'a - i tu zaczyna się cała przygoda. Nathan może być jego potomkiem, co nakręca spiralę tajemnicy.

Oczywiście towarzyszy mu grupa ciekawych postaci, jak np jego mentor Sully, który jest starszym mężczyzną, służącym radą i pomocą, a czasem sarkastycznym żartem. Budujemy relacje między postaciami, dlatego związek Eleny i Nathana rozwijał się przez 3 części gry. Więc w Uncharted będziecie mogli zaobserwować jak nasz bohater dojrzewa, odkrywa, że ryzyko jakie ponosi dotyczy nie tylko jego, ale i innych.

Fabuła to tylko jedna z wielu warstw Uncharted - rozgrywka to czysta akcja z elementami strzelaniny. Szczególnie spektakularnie wygląda to w połączeniu ze wspinaczką i kryciem się za przeszkodami na mapie podczas walki z przeciwnikami. Możliwości jest naprawdę wiele, a całość osadzona jest w oszałamiającej scenerii - w pewnym momencie przedzierasz się przez starożytne ruiny, a już za chwilę walczysz w pędzącym pociągu. Robisz totalnie niesamowite rzeczy, grając zwykłym gościem, który akurat znalazł się w takiej sytuacji - dla mnie to po prostu grywalny film akcji.

Myślę że odpowiedź na pytanie kim jest Nathan Drake nie jest wcale tak oczywista. W końcu zawsze otacza go jakaś tajemnica. Na początku nie wiemy wiele o jego przeszłości, a on sam mało się do niej odnosi. W przypadku najnowszej części Uncharted postanowiliśmy bardziej wgryźć się w ten temat. Nathan to osoba, z którą można się utożsamić, rzucony w wir niebezpiecznych sytuacji, z których ledwo udaje mu się wyjść cało - jest brudny, zmęczony, robi sobie krzywdę. Na koniec dnia ledwo mu się udaje i w sumie chyba każdy z nas tak czasem ma.

Co ciekawe, mimo wszystkich tych akcji "o włos" i fantastycznych przygód, na koniec Nathan nie ma się zbytnio czym pochwalić. I nadal pakuje się w te wszystkie niebezpieczne sytuacje, co pokazuje że jego pogoń za przygodami graniczy z prawdziwą obsesją. Zawsze interesowało nas, dlaczego to robi - co go motywuje i jaki wpływ mają jego decyzje na ludzi którzy go otaczają.

Chcecie wiedzieć więcej o najnowszej produkcji na PlayStation 4. Zobaczycie nasz materiał wideo.

Marcin Skała / słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)