Twórcy Google Chrome na tropie poważnej usterki w Windows

Twórcy Google Chrome na tropie poważnej usterki w Windows27.09.2012 15:44
Twórcy Google Chrome na tropie poważnej usterki w Windows
Źródło zdjęć: © chip.pl

Przeglądarka Chrome 22 jest już dostępna do pobrania. Tradycyjnie, Google wypłacił nagrody finansowe użytkownikom, którzy zgłosili usterki w przeglądarce. Jeden z nich dostał jednak pieniądze za odkrycie luki w zabezpieczeniach Windows.

Załatana i poprawiona wersja przeglądarki Chrome została wydana przez Google. Co ciekawe, na liście osób nagrodzonych finansowo za znalezienie usterki w przeglądarce jest jegomość, który znalazł błąd w Windows, a nie w Chrome.

- _ Od czasu do czasu, wręczamy nagrody specjalne za znalezienie usterek poza Chrome, zwłaszcza jeżeli usterka jest poważna i / lub możemy ją obejść _ –. czytam na oficjalnym blogu programistów Chrome’a.

Google wręczył więc pięć tysięcy dolarów Eutu Luodemaa i Joni Vahamaki z Documill, którzy powiadomili Google o krytycznej usterce związanej z obsługą pamięci przez kernel systemu. Google w sumie wypłacił 2. 500 dolarów wszystkim odkrywcom usterek. Najwięcej, bo 15 000, otrzymał Sergey Glazunov. Znalazł on usterkę dotyczącą cross-site scripting (10 tysięcy dolarów) oraz inną lukę (5 tysięcy dolarów).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Dysk SSD pod system operacyjny za 199 złotych"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)