Twój telefon się zawiesza? Odpowiedź ma Microsoft

Twój telefon się zawiesza? Odpowiedź ma Microsoft24.11.2014 14:39
Twój telefon się zawiesza? Odpowiedź ma Microsoft
Źródło zdjęć: © chip.pl

Jeżeli posiadasz Lumię 925 lub Lumię 1020 oraz uczestniczysz w programie Developer Preview, to ostatnio masz powody do narzekań: twój telefon lubi się zawiesić. Na szczęście łatka jest już opracowywana.

Zapisani do programu Developer Preview otrzymują aktualizacje wcześniej od innych osób, w tym wersje testowe oprogramowania. Są oni raczej świadomi ryzyka, na jakie się godzą. Microsoft wykorzystuje te osoby do publicznych beta-testów swojego smartfonowego oprogramowania zanim trafi ono do szerszej publiczności. Wersje testowe są jednak aktualizowane do finalnych również i dla uczestników programu Developer Preview. Tym razem ochotnicy dostaną coś ekstra. Ale nie z dobrej woli, a dlatego, że kolejna testowa aktualizacja okazała się feralna dla posiadaczy Lumii 925 i Lumii 1020.

Telefony te, korzystając z najnowszej testowej wersji Windows, uporczywie się zawieszały przy wygaszaniu ekranu. Microsoft potwierdził istnienie problemu i wskazał jego przyczynę: wadliwy moduł odpowiadający za uruchomianie procesora przy wybudzaniu telefonu ze stanu uśpienia. Aktualizacja jest już testowana i wkrótce zostanie opublikowana na serwerach aktualizacyjnych.

Osoby, które nie są zainteresowane testami i cierpliwie czekają na przetestowaną i sprawdzoną wersję nowego systemu, mają go otrzymać pod koniec miesiąca w postaci aktualizacji Lumia Denim. Wprowadzi ona nowe funkcje fotograficzne oraz możliwość tworzenia folderów na ekranie startowym bez potrzeby wykorzystywania do tego dodatkowych aplikacji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Trzynaście nowych smartfonów w naszych testach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)