Twitter o zdrowiu

Twitter o zdrowiu

Twitter o zdrowiu
12.07.2011 13:15

Serwis mikroblogowy Twitter może dostarczyć użytecznych informacji na temat zdrowia jego użytkowników

Serwis mikroblogowy Twitter może dostarczyć użytecznych informacji na temat zdrowia jego użytkowników - informuje "BBC News/Technology".

Dwaj specjaliści od komputerów z Johns Hopkins University (USA) przestudiowali 1,5 miliona tweetów (wpisów) dotyczących zdrowia, które pojawiły się między majem roku 200. a październikiem 2010.

Obraz

Aby spośród miliardów wiadomości wybrać tweety dotyczące zdrowia, naukowcy skorzystali ze specjalnego programu komputerowego, pełniącego rolę filtra. Potrafił on odsiać na przykład tweety, w których "ból głowy" był tylko przenośnią, a chodziło o trudności związane z wysoką ceną paliwa.

Badanie dostarczyło informacji dotyczących zapatrywań użytkowników Twittera na choroby oraz tego, jak sobie z nimi radzili. Ponieważ można było zidentyfikować stany, z których pochodziły poszczególne osoby, badanie dostarczyło danych o trendach w całych USA. Na przykład alergie wcześniej dają o sobie znać w cieplejszych stanach, a później - na środkowym-zachodzie czy północnym-wschodzie.

Wyszło na jaw, że wiele osób stosowało na pospolite choroby niewłaściwe leki - na przykład próbowało leczyć grypę antybiotykami, które w jej przypadku są zupełnie nieskuteczne. W dodatku pochopne podawanie antybiotyków przyczynia się do powstawania opornych szczepów bakteryjnych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)