Trwa ładowanie...
d45yww5

To nagranie podzieliło internet. Użytkownicy dostają szału, bo nie rozumieją, o co chodzi

Internet obiega niesamowite złudzenie dźwiękowe, które pojawiło się na serwisie Reddit. Niektórzy słyszą "Yanny", inni "Laurel", a nagranie obejrzało już ponad 6 milionów osób. Sieć właśnie została nieoficjalnie podzielona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iluzje dźwiękowe potrafią być jeszcze bardziej zaskakujące niż optyczne
Iluzje dźwiękowe potrafią być jeszcze bardziej zaskakujące niż optyczne (Twitter, Fot: Cloe Feldman)
d45yww5

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten post na Twitterze, zignorowałem go. Jednak kilka chwil później zaintrygowanie sprawiło, że w końcu sprawdziłem, o co chodzi. Słyszę tylko i wyłącznie "Laurel". Niektórzy internauci twierdzą, że raz ich uszom obija się jedna, raz druga opcja. Mimo skorzystania z głośników i różnych par słuchawek, wciąż słyszę to samo.

Dlaczego więc jedni internauci słyszeli "Yanny" a inni "Laurel"? To przez częstotliwość, informację dźwiękową. "Yanny" posiada wyższą częstotliwość niż "Laurel". Niektórzy mogą słyszeć jedno i drugie na zmianę, poprzez konkretny system dźwiękowy z jakiego odtwarzają nagranie. Jednak najważniejsze znaczenie ma budowa i stan twoich uszu, lub to, czego spodziewasz się usłyszeć.

d45yww5

Jak widać z komentarzy, osoby słyszące jedno ze słów nie są w stanie pojąć, jak inni mogą słyszeć drugie słowo.

   Twitter

Osoby dorosłe często zaczynają tracić mechanizm słuchu odbierający wysokie częstotliwości dźwięku. Dlatego też młodsi słuchając nagrania częściej usłyszą "Yanny", a starsi "Laurel". To zjawisko można zaobserwować jeśli w ustawieniach dźwiękowych urządzenia wyciszymy wszystkie częstotliwości wysokie, lub niskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów