Telewizor jakiego jeszcze nie widziałeś

Telewizor jakiego jeszcze nie widziałeś

Telewizor jakiego jeszcze nie widziałeś
Źródło zdjęć: © Vimeo / Chris Shen
31.01.2013 14:33, aktualizacja: 31.01.2013 14:53

INFRA to dzieło londyńskiego artysty Chrisa Shena. Stworzył on telewizor ze zużytych pilotów, które wyświetlają obraz widoczny jedynie w podczerwieni

Do stworzenia swojego dzieła Shen wykorzystał 62. starych pilotów telewizyjnych, które umieścił wewnątrz metalowej ramy. Każdy z pilotów został skierowany nadajnikiem podczerwieni do widza i podłączony do źródła zasilania. W ten sposób dioda na przedzie każdego z pilotów stanowi osobny piksel wyświetlanego obrazu. Przedtem jednak artysta musiał wszystkie 625 pilotów rozkręcić, wyczyścić i złożyć ponownie.

Chris Shen tłumaczy, że INFRA stanowi reprezentację jego rozważań nad rozwojem technologicznym. Ekran zbudowany z pilotów zdalnego sterowania, skierowanych do widza odwraca role, jakie zazwyczaj pełnią człowiek i urządzenie. Ma to skłonić nas do zastanowienia kto w dzisiejszych czasach jest pod kontrolą - to my sterujemy telewizją, czy telewizja nami? Jednocześnie obraz jest widoczny tylko w podczerwieni, co dodatkowo uatrakcyjnia dzieło, dodając mu nuty tajemniczości - odkrywania obrazu, który nie jest widoczny gołym okiem.

Jeśli jesteście miłośnikami sztuki i planujecie wycieczkę do Londynu, INFRA możecie obejrzeć przy 1. Hewett Street od 3 lutego.

Źródło: The Verge

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)