Oto złoty telewizor Samsunga

Oto złoty telewizor Samsunga

Oto złoty telewizor Samsunga
Źródło zdjęć: © chip.pl
17.11.2014 10:16

Nie, ten produkt nie trafi do seryjnej produkcji. Unikalny egzemplarz trafi do najsłynniejszego domu aukcyjnego Christie's. Samsung chce przekazać pieniądze z aukcji na zapobieganie i leczenie ślepoty.

Firma Samsung ogłosiła nawiązanie współpracy z renomowanym domem aukcyjnym Christie's. Ma ona na celu zlicytowanie wyjątkowego, lakierowanego tradycyjną koreańską metodą na złoto 78-calowego, zakrzywionego telewizora UHD TV. Dochód ze sprzedaży jedynego w swoim rodzaju telewizora Samsung Curved UHD zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Telewizor zostanie zaprezentowany podczas rozpoczynającej się 20 listopada wystawy Christie's Hong Kong, prezentującej przedmioty, które zostaną wystawione na sprzedaż podczas jesiennej sesji domu aukcyjnego. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Orbisowi - światowej organizacji pozarządowej działającej na rzecz upowszechnienia dostępu do wysokiej jakości opieki okulistycznej.

Zakrzywiony telewizor Samsung UHD TV to produkt o walorach artystycznych, ale dopiero współpraca z Sung Yong Hongiem wynosi go do poziomu prawdziwego dzieła sztuki - powiedział KK Park, wiceprezes i szef działu sprzedaży i marketingu Visual Display Business w Samsung Electronics.

Kiedyś technikę Ottchil wykorzystywano do zabezpieczania cennych starożytnych artefaktów. Hong celowo użył tej właśnie techniki, nadając całemu procesowi wymiar symboliczny - Ottchil ma służyć zachowaniu cennych chwil rozrywki, jakich dostarcza telewizja. Najnowocześniejszy na rynku telewizor został zaprojektowany przez koreańskiego artystę Sung Yong Honga z myślą przewodnią "Pamięć o telewizji". Na projekt składają się ikoniczne sceny telewizji, ożywione na lakierowanej na złoto tylnej części telewizora.

- Naszą specjalnością jest wyszukiwanie unikatowych, luksusowych przedmiotów, a jedyny w swoim rodzaju zakrzywiony telewizor Samsung UHD TV idealnie spełnia te wymagania - powiedział Eric Chang, zastępca przewodniczącego domu aukcyjnego Christie's Asia. -Wzornictwo telewizora zapiera dech w piersiach. Z przyjemnością zaprezentujemy tak wyjątkowy produkt naszym gościom i stałym klientom. Domowy sprzęt elektroniczny znajdzie się ofercie naszego domu aukcyjnego po raz pierwszy.

Jedyny w swoim rodzaju zakrzywiony telewizor UHD TV będzie wystawiony obok innych dzieł sztuki czołowych azjatyckich artystów w Centrum Kongresowo-Wystawowym w Hongkongu. Telewizor Samsung Curved UHD HU8500, wprowadzony w tym roku był pierwszym na świecie telewizorem łączącym obraz w rozdzielczości Ultra High Definition z zakrzywionym kształtem ekranu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: W końcu! Skype także w przeglądarce internetowej

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)