Trwa ładowanie...
d4jnhmd

Telefony komórkowe szkodzą studentom

Intensywne użytkowanie telefonów komórkowych koreluje z wyższym poziomem lęku, mniejszym poczuciem szczęścia i gorszymi wynikami na studiach – zawiadamia czasopismo "Computers in Human Behavior".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telefony komórkowe szkodzą studentom
(Ktoine / flickr.com / CC)
d4jnhmd

Badacze z Kent State University (USA) przekonują, że częste korzystanie ze smartfonów może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla studentów.

Wykazali, iż osoby intensywnie posługujące się telefonami komórkowymi mają gorsze oceny na studiach, częściej dotyka je niepokój i mają niższe poczucie dobrostanu psychologicznego niż ludzie, którzy potrafią obyć się bez tak częstego używania przenośnych urządzeń. Rezultaty poprzednich badań sugerowały również, że korzystanie ze smartfonów koreluje ze słabszą kondycją układu sercowo-oddechowego.

Naukowcy przebadali ponad 50. uczniów szkół wyższych. Monitorowali częstotliwość używania przez nich telefonów komórkowych oraz mierzyli wskaźniki funkcjonowania psychicznego. Otrzymali także wgląd w ich wyniki uzyskiwane na studiach.

d4jnhmd

Okazało się, że intensywne korzystanie z przenośnych urządzeń korelowało z większym niepokojem i gorszymi ocenami, a z kolei te zmienne wiązały się z mniejszym poczuciem szczęścia.

Badacze apelują, by rozsądnie posługiwać się osiągnięciami najnowszej techniki i mieć na uwadze ich wpływ na codzienne funkcjonowanie fizyczne i psychiczne.

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Sprawdź oferty!

d4jnhmd

Podziel się opinią

Share
d4jnhmd
d4jnhmd
Więcej tematów