Skończyć studia przez komórkę

Skończyć studia przez komórkę

Skończyć studia przez komórkę
Źródło zdjęć: © Ericsson
03.11.2009 00:52, aktualizacja: 03.11.2009 11:05

Dzięki partnerskiej współpracy firmy Ericsson z Państwowym Uniwersytetem Otwartym im. Indiry Gandhi (The Indira Gandhi National Open University - IGNOU) studenci z najodleglejszych zakątków Indii będą mogli uczestniczyć w wykładach za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Ericsson zbuduje środowisko trzeciej generacji, aby umożliwić studentom pobieranie treści kursów i wykładów uniwersytetu IGNOU oraz otrzymywanie powiadomień w formie komunikatów SMS.

Rząd Indii zaczął niedawno promować szkolnictwo wyższe, mimo że obecnie w kraju tym tylko 15% uczniów kończy szkołę średnią. Problemem Indii jest też brak nauczycieli z wyższym wykształceniem. 50% wykładowców w kolegiach nie ma nawet tytułu magistra.

Uniwersytet IGNOU stał się pionierem otwartej edukacji i nauki na odległość. Oferuje wiele programów akademickich zakończonych certyfikatami, dyplomami i tytułami naukowymi. Ma ponad dwa miliony studentów z Indii i 34 innych krajów. Według analiz, z nauki przez telefony komórkowe skorzysta około 2,5 mln studentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)