Kurierzy wyłudzali telefony komórkowe

Kurierzy wyłudzali telefony komórkowe
Źródło zdjęć: © policja

11.01.2011 16:24, aktual.: 21.12.2011 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci ze Skierniewic zatrzymali sześć osób, w tym czterech kurierów, podejrzanych o wyłudzania telefonów i usług telefonicznych na szkodę kilku operatorów sieci komórkowych. Wyłudzone aparaty sprzedawano w komisach; straty szacuje się na kilkadziesiąt tys. zł

Zatrzymani mają od 2. do 43 lat; wśród nich jest dwóch organizatorów tego procederu i czterech pracowników firmy kurierskiej - poinformował we wtorek PAP rzecznik skierniewickiej policji Artur Bisingier. Policjanci odzyskali część wyłudzonych telefonów komórkowych.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Sprawcy działali co najmniej pół roku. Jak ustalono, kontaktowali się z operatorami sieci komórkowych dzwoniąc do centrum obsługi klienta lub za pomocą internetu i zawierali umowy na świadczenie usług telefonicznych.

"Umowy były przesyłane razem z aparatami telefonicznymi firmą kurierską na wskazane przez klientów adresy. Te okazały się fikcyjne" - zaznaczył rzecznik.

Kurierzy przekazywali przesyłki osobom, które na fikcyjne dane zamawiały telefony. Za taką "usługę" otrzymywali 5. złotych od aparatu, a w dokumentach kurierskich potwierdzali prawidłowość doręczenia przesyłki.

Z reguły telefony były potem sprzedawane w komisach. W ten sposób wyłudzono lub usiłowano wyłudzić ponad 80 tys. zł. Wszystkim podejrzanym grożą kary do 8 lat więzienia.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)