VoicePredict ułatwi wprowadzanie tekstu

VoicePredict ułatwi wprowadzanie tekstu
Źródło zdjęć: © YouTube.com

18.11.2009 18:46, aktual.: 19.11.2009 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do podyktowania naszej komórce treści SMS-a jeszcze daleka droga, już teraz jednak oprogramowanie do rozpoznawania mowy może znacznie przyspieszyć wyszukiwanie kontaktów czy wprowadzanie tekstu.

VoicePredict to aplikacja przygotowana dla telefonów pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Windows Mobile. Program w trybie ciągłym rozpoznaje mowę by następnie wykorzystać to co mówimy do bardziej precyzyjnego podpowiadania.

Podczas wprowadzania tekstu mamrotanie pod nosem tego co chcemy napisać, a następnie dopiero wprowadzanie liter, daje w efekcie skuteczne rozpoznawanie słów po 1 - 2 dotknięciach ekranu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku przeglądania książki telefonicznej - mówimy nazwisko, a potem wprowadzamy pierwszą jego literę i już mamy wyszukiwany kontakt.

Według analiz producenta, program pozwala na zmniejszenie o 75% wciskanych znaków w przypadku klawiatur QWERTY i o 85% w przypadku klawiatur numerycznych. Dla angielskiego słownika skuteczność podpowiedzi wynosi 90% przy wciśnięciu jednego znaku, 95% dla dwóch znaków i 99% dla trzech znaków.

Jak zapewnia producent oprogramowanie jest gotowe do wprowadzenia kolejnych słowników, możliwe też, że program trafi na iPhone'y. Działanie VoicePredict pokazuje załączony niżej film.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)